301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 15:09
 
Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip Koronavirüs salgınıyla birlikte değişen yeni dünya düzeni içinde Türkiyeʹnin ekonomik hedeflerini anlattı.
EKONOMİ Haberi
Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

ˮEkonomi yönetimini yeniden oluşturuyoruzˮ diyen Erdoğan, ˮSalgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz. Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruzˮ dedi.

 

Koronavirüs salgınına ilişkin vatandaşları bir kez daha uyaran Erdoğan, ˮMilletimizden bu kritik dönemde salgınla mücadele için uygulamaya koyduğumuz düzenlemelere riayet etmelerini bekliyorum. Avrupaʹdan ABDʹye kadar dünyada salgınla mücadele edemeyen ülkeler yeniden içe kapanmaya başladı. Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil onun sağlığını korumaktırˮ diye konuştu.

 

Erdoğanʹın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ˮAK Parti geçtiğimiz 18 yılda ülkemizi demokraside ve kalkınmada tarihinde görülmemiş hizmetlerle, yatırımlarla, eserlerle tanıştırmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha büyük başarılarla milletimizle birlikte hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.Son dönemde ardı ardına maruz kaldığımız saldırıları birer birer etkisiz hale getirmeyi başardık.

ˮEkonomi, hukuk ve demokrasi seferberliğiˮ

Salgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz.

Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz.Salgın uyarısıMilletimizden bu kritik dönemde salgınla mücadele için uygulamaya koyduğumuz düzenlemelere riayet etmelerini bekliyorum. Avrupaʹdan ABDʹye kadar dünyada salgınla mücadele edemeyen ülkeler yeniden içe kapanmaya başladı.Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil onun sağlığını korumaktır. Daha dün Tekirdağʹda yeni bir şehir hastanesi açtık. Bu muhteşem hastane ile sağlık altyapımızın gücü sayesinde şimdilik hastanelerimizde ve vakalara müdahalede sıkıntı yaşamıyoruz. Mevsim itibarıyla, soğuk algınlığı artacaktır. Tedbir almazsak bu yükü taşımakta zorlanabiliriz.

 ˮDaha çok gayret göstereceğizˮ

Meclisʹte daha çok çalışacağız, hükûmette daha çok gayret göstereceğiz, teşkilatlarımızın milletimizle daha sıkı kucaklaşmasını sağlayacağız.

Velhasıl hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışacak, çabalayacak ve milletimize layık olacağız. Yapacak çok işimiz var. Böyle kutlu bir mücadelede senlik benlik kavgasına hele hele kibre, tembelliğe asla yer yoktur. Biz hayatımız boyunca Allahʹın takdirinin üzerinde bir takdir, milletimizin gücünün üzerinde bir güç görmedik tanımadık.

Türkiyeʹnin kaderi ile partimizin kaderinin birleştiği inancıyla milletimizle gönül bağını artırmaya çalışıyoruz. Üye sayımızın 11 milyon 200 bine yükselmesini bunun bir emaresi olarak görüyorum.

Önümüzdeki dört yıl boyunca her yıl 1 milyon yeni üye kazanarak tabanımızı iyice genişletmek istiyoruz.

Bugün bizzat yanınızda olmak isterdim.

Canlı bağlantı ile de olsa sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.Her dönemin kendi ruhu ve mücadele yöntemleri vardır. Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiyeʹde bu süreci hep birlikte yaşadık. Darbeler ve vesayet baskısı milletimizin sadece demokrasi ve özgürlükleri yaşamasına engel olmakla kalmayıp refahının artmasının da önüne geçti. AK Parti yeni bir umut yeni bir ışık olarak üzerine doğdu. Hamdolsun 18 yılda hem milletimizi özlemini çektiği haklara, özgürlüklere, itibara kavuşturduk. Türkiyeʹnin 81 vilayetinin her biri bu demokrasi ve kalkınma ikliminden istifade etti. 18 yılda Karsʹa 13 milyar lira Karamanʹa 14 milyar lira yatırım yaptık. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Erdoğan:, Ekonomi,, hukuk, ve, demokraside, yepyeni, bir, seferberlik, başlatıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı