301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 00:54
 
Erdoğan'ın Bedava süt sorusuna çarpıcı yanıt...
Necati Atagül/İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Nerede bu bedava süt?" sorusuna çarpıcı bir cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan'ın Bedava süt sorusuna çarpıcı yanıt...

İstanbul Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni'nde konuşan Erdoğan, isim vermeden İmamoğlu’na yüklenmişti: “Bunlar 'Suyu ucuzlatacağız' dedi. Ucuzlattılar mı? 'Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz' dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin.”  

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit'in cenaze merasiminin akabinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

İmamoğlu, kendisine Cumhurbaşkanı’nın “Bedava süt dağıtacaktı, hani süt nerede?” sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Böyle bir günde, böyle bir söze cevap vermek istemezdim ama üzülüyorum. Üzüntümü dile getirmek maksadıyla cevap vermek isterim.” dedi. 

YARDIM ELİNİN UZANDIĞI İNSANIN REKLAM OLMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Kamunun yardım elinin uzandığı hiçbir insanın reklam edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bir şehirde insanlar yoksulsa, yardım ediliyorsa bu sadece kamu ve vatandaş arasında kalmalıdır, bu bizim hassasiyetimizdir." 

Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da her gün 100 bine yakın çocuğumuza süt dağıtılıyor. Kamunun yardım elinin uzandığı hiçbir insanın reklam edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.
 
"Görmek isterlerse Sayın Cumhurbaşkanı, benimle beraber İstanbul’da gideriz aileleri tek tek gezeriz." diyen İmamoğlu, "O seçim döneminde kurulan çadırlarda kuyruk olan insanların gösterilmesini onun için ayıplamıştım. Bugün de biz tam tersini hassas bir şekilde yapıyoruz. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

UMARIM BİR DAHA YANLIŞ CÜMLE KURMAZLAR

İmamoğlu, Erdoğan'ın “İstanbul’daki projeler yerel yönetimlere bırakılamayacak kadar önemli.” sözlerine de cevap verdi.

“Tarih tekerrürden ibaret. Umarım, bir daha bu yanlış cümleleri kurmazlar." diyen İmamoğlu, "Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı’nın yıllar önce İstanbul’a, onun bilgisi olmadan müdahale eden Sayın Bakan’a (Dönemin Çevre Bakanı İmren Aykut) verdiği cevap dünden beri televizyonlarda, sosyal medyada geziyor. Bu duyguyu kaybetmemesini dilerim. İstanbul’da 16 milyon insanın seçtiği bir belediye başkanı var." dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Erdoğan'ın, Bedava, süt, sorusuna, çarpıcı, yanıt...,
Yorumlar
Haber Yazılımı