301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ekim 2017 - Pazartesi 17:02
 
Erdoğan’ın İstifasını İstediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe Görevi Bıraktı
İstifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkez Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsüʹnün açılış törenine katıldı.
SİYASET Haberi
Erdoğan’ın İstifasını İstediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe Görevi Bıraktı

Burada yaptığı konuşmada icraatlarını anlatan ve istifa etmeyen Altepe, gazetecilerin karşısına geçti.

Ak Partili  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepe, gazetecilere yaptığı açıklamada ˮYolsuzluk tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık, adımız bu konularla hiç yanyana gelmedi. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı yaratmayacağızˮ diyerek belediye başkanlığı görevinden istifa etti.

AÇILIŞTA İSTİFA ETMEDİ

Bugün  Bursaʹdaki açılış töreninde istifa etmesi beklenen  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  Recep Altepeʹnin canlı yayında yaptığı konuşmada istifa etmesi bekleniyordu. Ancak Altepe, beklenin aksine buradaki konuşmasında istifa etmedi.

GAZETECİLERİN KARŞINA GEÇTİ

Yaptığı açılış konuışmasının ardından gazetecilerin karşısına geçen Altepe, ˮ Bursa için çalışmaya devam ediyoruz. Kimseye menfaat ve haksız kazanç temin ettirmedik. Dedikodulara izin vermemek için Belediye Başkanı olduktan sonra tüm iş yerlerimi kapattım.ˮ dedi. ˮHer girdiğimiz seçimden zaferle çıktıkˮ vurgusu yapan Altepe, ˮYolsuzluk tembellik ve istismarla hiç gündeme gelmedikˮ dedi.

ˮLİDERİMİZLE TERS DÜŞMEYECEĞİZˮ DEYİP İSTİFA ETTİ

Altepe, ˮPartimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da yanaşmayacağız. Bu şartlarda da ülkeme hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Ben de belediye başkanlığı görevinden istifa ediyorumˮ dedi. Altepeʹnin konuşmasından satır başları:

ˮHER SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKTIKˮ

ˮHer girdiğimiz seçimlerden de zaferle çıktık. En son 16 nisan referandumunda da 6 büyük şehirde de yüzde 50ʹnin üzerinde oy alma başarısını gösterdik. Yolsuzluk, tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık.  Bursa halkı karşısında güven oranımız ve puanımız hiç düşmedi. Her zaman için güvenimizi koruduk.

ˮBAŞKA CAMİAYLA BAĞIMIZ OLMADIˮ

Fakat son günlerde özellikle bizim için çok değerli olan, gözbebeğimiz AK Partiʹnin yönetimi tarafından ülke genelinde başlatılan yeniden yapılanma, değişim ve dönüşüm projesi adı altında bir eylem başlatıldı. Duyuruldu ki  Bursa da bu uygulamanın içinde yer alıyor. 39 yıllık siyasi hayatımızda, buradaki tüm bağımlılığımız Milli Selamet, Refah, Fazilet ve AK Parti olarak devam etti. Görevlerimizi şerefimizle yapmış olduk. Başka hiçbir camiayla da bağımız bulunmamakta. Böyle bir teşkilat terbiyesi ve tecrübesi olan ömrünü bu davaya adamış biri olarak, hem siyasi görevlerde hem de belediye görevlerinde hep hizmet hep işbirliği konusunda adımlar attım. İbadet olarak gördüğüm bu yolda kavgadan yana hiç olmadım, muhalefette 10 yıl eski belediye başkanlarıyla da yaşadık. Kent kültürünü de ortaya koyduk.

ˮGÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUMˮ

Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz, hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız. Kriz ortamı oluşturmaya da yanaşmayacağız. Bu şartlarda da ülkeme hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Ben de belediye başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Alnımız ak, başımızda dik. Özellikle bizi değerli oylarıyla seçen partili veya partisiz bizden hizmet bekleyen tüm Bursalı hemşerilerimin anlayışla karşılayacağını biliyorum. ˮ 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Erdoğan’ın, İstifasını, İstediği, Bursa, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Altepe, Görevi, Bıraktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı