301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 20:30
 
Eski CHP İlçe Yöneticisi Hakim Karşısına Çıktı...
Eski CHP Maltepe ilçe yöneticisi ʹcinsel saldırıʹ iddiasıyla hakim karşısında: Darp ettiğim doğrudur ancak cinsel saldırıda bulunmadım
ASAYİŞ Haberi
Eski CHP İlçe Yöneticisi Hakim Karşısına Çıktı...

İstanbul Maltepeʹde bir kafede Z.Y.ʹye (23) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında 24 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan eski CHP Maltepe ilçe yöneticisi U.K. ilk kez hakim karşısına çıktı.

Tutuklu sanık U.K., cinsel saldırıda bulunmadığını öne sürdü. U.K., ˮDarp ettiğim doğrudur ancak kendisine sinkaflı sözler söylemediğim gibi tehdit de etmedim.

Bunları kabul etmiyorum, kesinlikle iddia ettiği şekilde cinsel saldırıda da bulunmadımˮ dedi.

Müşteki Z.Y. ise sanığın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu, bu durumun ailesi tarafından hâlâ bilinmediğini belirtti.

Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesiʹndeki duruşmaya tutuklu sanık U.K., Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemiʹyle (SEGBİS) bağlandı.

Duruşmada müşteki Z.Y. ile taraf avukatları da hazır bulundu.

Sanık U.K. üzerine atılı suçlamaları reddederek ˮÖyle bir şey kesinlikle olamaz, olay günü Z.Y. ile yaklaşık 10 saat beraberdik. Ben daha önceden bir kafede çalışmaktaydım, geçtiğimiz Eylül ayında Z.Y.ʹyi işe ben almıştım.

Yaklaşık 45 gün beraber çalıştık, bu sırada kendisini tanıdım.

Olaydan 15 gün önce kafeden ayrılmıştım. Olay günü kafeden alacağım olduğu için gittim, Z.Y. ile karşılaştım, selamlaştık. Daha sonra içeri geçip tanıdığım kişilerle oturup bir şeyler içtimˮ dedi.

Sanık U.K. arkadaşı Ö.K. ile buluşmak için sözleştiğini, yarı zamanlı olarak çalıştığı bir kafenin anahtarının kendisinde olduğunu, o gün 4-5 bardak alkol aldığını ve Z.Y.ʹnin de 2-3 bardak alkol aldığını öne sürdü. Z.Y. ile birlikte kendi çalıştığı kafeye gittiğinde Ö.K.ʹnın da orada beklediğini belirten sanık U.K. ˮKafeler pandemi nedeniyle kapandığı ve hava soğuk olduğu için burada oturabileceğimizi düşündüm.

Üçümüz birlikte içeri girip sohbet etmeye ve alkol almaya başladık.

Bir süre sonra işi olduğu için Ö.K. kalkacağını söyledi.

Ö.K.ʹyi yolcu ettikten sonra Z.Y. ile birlikte sohbet edip alkol almaya devam ettik. Ö.K. ile Z.Y. sevgili olduğu için bu konuda konuştuk. Ö.K. kalktıktan sonra Z.Y. daha hızlı alkol almaya başladı, duygu değişimleri yaşama başladıˮ ifadelerini kullandı.

 

ˮTokat ve yumruk attımˮ

 

Z.Y.ʹnin Ö.K.ʹye hakaret ettiğini öne süren sanık U.K. şöyle devam etti:

ˮZ.Y.ʹnin çalıştığı kafenin sahibinin Z.Y.ʹyi taciz ettiğini Ö.K. bana söylemişti, bunu konuştuk. Z.Y.ʹyi sakinleştirmeye çalışırken kendisi gülüyordu, ağlıyordu. Z.Y. masada duran bardağı kafamda patlattı, yaralandım. Z.Y.ʹyi boynundan ve saçından tutarak o sinirle lavaboya götürdüm. Aynaya baktığımda yüzüm kandan görünmüyordu. ʹNiye bardağı yüzümde patlattınʹ diye Z.Y.ʹye vurmaya başladım. Tokat ve yumruk attım. ʹKarakola gideceğiz, birbirimizden şikayetçi olacağızʹ dedim.

Bu sırada Z.Y. beni sakinleştirmeye çalışarak yüzümü yıkamama yardımcı oldu.

Sakinleştirmiştim, birbirimize sarıldık. Sonra lavabodaki kanları temizledik. Z.Y. bardak parçalarını toplamaya gitti.

Kırık bardak parçası ile elini kesti. Sonra masaların üzerini Z.Y. ile topladık. Sakinleştikten sonra çıkmaya karar verdik. Ben kesinlikle Z.Y.ʹyi orada zorla tutmadım.

Akşam 23.30 gibi kafeden çıktık.

Üzerimiz kan olduğu için Volkanʹın evine gittik. Benim motosikletime binerek birlikte arkadaşın evine gittik.

Yarım saat kadar oturduk. Neler olduğunu sorduğunda kavga ettiğimizi söyledik.

ˮSanık U.K. suçlamaları kabul etmediğini yineleyerek, ˮMağduru darp ettiğim doğrudur ancak kendisine sinkaflı sözler söylemediğim gibi tehdit de etmedim. Bunları kabul etmiyorum, kesinlikle iddia ettiği şekilde cinsel saldırıda da bulunmadımˮ dedi.

ˮAbice, arkadaşçaʹ ısrar ettiğini söylediˮ

Müşteki Z.Y. ise sanık U.K.ʹnin çalıştığı kafeye gelerek kendisine ʹAkşam için planın var mıʹ şeklinde soru sorduğunu, evine gideceğini söylemesi üzerine sanığın kendisine ʹAbice, arkadaşçaʹ ısrar ettiğini söyledi. Sanığın teklifini kabul ettiğini belirten müşteki Z.Y. şöyle devam etti: ˮAkşam otururken başkası da olur diye düşünüyordum, ikimizin yalnız olacağını duyunca Ö.K.ʹyi ben arayıp, çağırdım. ʹTek gitmeyeyimʹ dedim o da ʹGelirim ama fazla vaktim yokʹ dedi. Olayın olduğu kafeye gittiğimizde Ö.K. bizi bekliyordu.ˮ Mahkeme başkanı ˮNiye kapalı bir kafeye gidiyorsunuz, başka yer yok mu?ˮ şeklinde soru yöneltince Z.Y. de ˮHava soğuktu, daha önce orada oturduğumuz için bir sakınca görmedimˮ şeklinde cevap verdi.

ˮTuvalete gittiğimde kapıyı kilitlemişˮ

Müşteki Z.Y., Ö.K. ayrılırken kendisinin de ayrılmak istediğini, fakat sanığın ʹOtur ben seni bırakırımʹ dediğini söyledi.

Z.Y. olay anını şöyle anlattı: ˮSanıkla işlerden konuşurken bana asılmaya başladı. ʹÇok güzelsin, akıllısınʹ gibi sözler söyledi. Ben de benimle bu şekilde konuşmaması için ihtar ettim. Ö.K.ʹyi yolcu ederken kapı kilitli değildi, ben bir ara tuvalete gittiğimde kapıyı kilitlemiş. Sonrasında beraber otururken benim üstüme doğru geldi. Sarıldı, öpmeye çalıştı. Pantolonumu çıkarmaya çalıştı ama başaramadı. Ben kendisini ittim ancak dinlemedi beni.

Ben de masada bulduğum bardağı sanığın kafasında kırdım. Çok sinirlendiˮ ifadelerini kullandı. Sanığın kendisini darp ederek tuvalete götürdüğünü belirten Z.Y. ˮKafamı duvarlara vurdu, boğazımı sıktı. Bana tecavüz edeceğini ve öldüreceğini söylediˮ dedi.

Z.Y. sanığın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.

Tekrar oturdukları yere geldiklerini söyleyen Z.Y. burada koltuğun üzerindeki kanları sildiklerini, tekrar alkol almadıklarını ifade etti. Z.Y. şöyle devam etti: ˮBana karakola gitmeyi teklif etti. Kabul etmedim çünkü ailemin duymasını istemediğimi söyledim. Beni motorla arkadaşının evine götürdü. Üstümüzü temizleyecektik. Ben aslında istemedim. Etrafta kimse yoktu.

Ben çok korkmuştum.

Arkadaşı ne olduğunu sorunca kavga ettiğimizi söyledi.

Sanık beni oradan çıkartmaz diye korkumdan söyleyemedim.

Ailem hala bilmiyor bu olayı. Sanıktan şikayetçiyim.ˮ

Tutukluluk halinin devamına karar verildi

Sanık avukatı kamera kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenerek rapor alınmasını talep etti. Kamera kayıtlarının bilirkişiye gönderilmesine karar verenMahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianame

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığıʹnca hazırlanan iddianamede 20 Kasım 2020 tarihinde Maltepeʹde bir kafede U.K.ʹnin Z.Y. isimli kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddia ediliyor. İddianamede U.K. hakkında ˮCinsel saldırıˮ, ˮCinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılmakˮ ve ˮTehditˮ suçlarından toplam 24 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.  

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Necati Atagül
Etiketler: Eski, CHP, İlçe, Yöneticisi, Hakim, Karşısına, Çıktı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı