301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 23:56
 
Feryal Demirci İngiltere'nin ilk Türkiye kökenli milletvekili oldu
Necati Atagül/İngiltere'de yaşayan Türkiyeli toplum, 12 Aralık'taki İngiltere erken genel seçimde tarihi bir başarıya imza attı.
DÜNYA Haberi
Feryal Demirci İngiltere'nin ilk Türkiye kökenli milletvekili oldu

İşçi Partisi'nden Enfield Kuzey Milletvekili seçilerek İngiltere Parlamentosu'na girmeye hak kazanan ilk Türkiyeli, Feryal Demirci, topluma büyük bir sevinç yaşattı.

 

İngiltere’de yapılan erken genel seçimlerinde İşçi Partisi’nin Kuzey Enfield bölgesinden aday gösterilen Türkiye kökenli adaylarından Malatya/ Kürecik doğumlu Hackney Belediye Başkan Yardımcısı Feryal Demirci Clark, 23 bin 340 oyla milletvekili oldu. 

 

Kingston Üniversitesi mezunu ve Exeter Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayan Demirci, Ulusal Sağlık Servisi’nde (NHS) 6 yıl görev yapmış. Özel sektörde çalışan Edward Clark ile 3 yıl önce evlenen Demirci, geniş bir aile yapısına sahip. İngiltere'ye 7 yaşında ailesiyle gelen Demirci, en son mayıs ayında İstanbul’a ninesini görmek için gitmiş.

 

Pazartesi günü mazbatayla İngiltere Parlamentosu’nda göreve başlayacak olan Demirci, partisine, seçim kampanyası boyunca destek veren parti yetkililerine, Belediye Meclis üyelerini, dernek ve kurum görevlilerine ayrıca seçmenlerine teşekkür etti. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Feryal, Demirci, İngiltere'nin, ilk, Türkiye, kökenli, milletvekili, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı