301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 13:12
 
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu(FUAF) Saldırıyı Kınadı
Necati Atagül/Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF) Başkanı Erdal Kılıçkaya Fransa'da 1 polisin öldürülmesi ve 2 polisin yaralanması eylemi sonrası yaptığı açıklamada kamuoyunu sağduyu ve dayanışmaya davet ederken barbarlığa karşı mücadelemiz barıştan yana tavrımız sonuna kadar devam edecek dedi.
DÜNYA Haberi
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu(FUAF)  Saldırıyı Kınadı

Kılıçkaya yaptığı açıklamada:''Barbarlar (IŞİD) Fransa'nın başkenti Paris'te, kentin en önemli caddelerinden Champs Elysees'de gene cana kıyarak, 1 polisi katlederken, 2 polisi de yaraladılar.

Paris'te bu dördüncü katliami gerçekleştiren gerici güruhun her can alışında kalbimiz bir kez daha yara alıyor.

Yaşam alanlarımıza yönelik bu saldırılar, dünyanın her yerinde, bütün insanlığın evrensel değerlerine darbe vuruyor.

Bu ve benzeri acıların bir daha yaşanmaması için kamuoyunu sağduyuya ve dayanışmaya davet ediyoruz. Acıları paylaşmak insani bir erdemdir.

Bir kez daha bunları bizlere yaşatanları lanetliyoruz. Katledilen Polis görevlisine Hak'tan rahmet diliyoruz. Yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz.

Bizi korkutmak, umudumuzu tüketmek istiyorlar. Asla umutsuz olmayacağız. Umudun, barışın, cesaretin temsilcileri olarak Paris'ten bir kez daha haykırıyoruz; Sizden korkmuyoruz. Yaşam alanlarımızı size bırakmayacağız. Barbarlığınıza karşı mücadelemiz, barıştan yana tavrımız sonsuza kadar devam edecek.'' dedi.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Fransa, Alevi, Birlikleri, Federasyonu(FUAF), , Saldırıyı, Kınadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı