Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 00:53
 
Gazeteci İshak Karakaş'a Hapis Cezası
Necati Atagül/KHK’yla kapatılan Halkın Nabzı gazetesi genel yayın yönetmeni İshak Karakaş’a bir yıl altı ay 22 gün hapis cezası verildi.
GÜNDEM Haberi
Gazeteci İshak Karakaş'a Hapis Cezası

Suriye’nin Afrin kentindeki PYD hedeflerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na dair sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘örgüt propagandası’ suçlamasıyla 20 Ocak 2018’de tutuklananan Karakaş, 8 Mayıs 2018’de tahliye edilmişti. Karakaş bugün son kez hakim karşına çıktı.

 

Çağlayan adliyesindeki İstanbul 28’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 10 sanıklı davaya Karakaş’la birlikte iki sanık ve avukatları katıldı.

Karakaş’ın avukatı Yıldız İmrek, ‘savaşa karşı barış propagandasının uluslararası sözleşmelerde yer alan bir hak olduğunu’ söyledi.

Avukat, müvekkilinin Barış Vakfı kurucularından olduğunu ve barış gazeteciliği alanında çalıştığını belirterek örgüt propagandası olarak değerlendirilebilecek paylaşımının olmadığını ifade etti.

Mahkeme, İshak Karakaş’a ‘zincirleme terör örgüt propagandası’ suçlamasıyla bir yıl altı ay 22 gün hapis cezası vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Diğer sanıklara da aynı suçtan hapis cezaları verildi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Gazeteci, İshak, Karakaş'a, Hapis, Cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı