301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ağustos 2015 - Perşembe 20:19
 
Gürsel Tekin: Kerem Kılıçdaroğlu Hariç Bu Yasadan Herkes Faydalandı
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Gürsel Tekin: Kerem Kılıçdaroğlu Hariç Bu Yasadan Herkes Faydalandı

Bedelli askerlikle ilgili açıklamalarının bazı medya kuruluşlarında çarpıtıldığını belirten Tekin, "157 tane siyasetçinin çocuğu bu yasadan faydalanarak çocuklarını askere göndermediler. Bakan, milletvekili çocukları. Bir tek kişi reddetti. O da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹnun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu hariç bu yasadan herkes faydalandı" dedi.

"ÇOCUKLARI ŞU ANDA ASKERDE OLAN BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZI YARALAYAN BİR TABLOYDU"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹnun oğlu Kerem Kılıçdaroğluʹnun bedelli askerlikten yararlanmak istemediğini belirterek, "Hiçbir siyasetçinin, hiçbir yöneticinin çocuğu ölsün arzusu içinde değiliz. Tam tersine hiç kimsenin burnunun kanamasını istemeyiz. 157 tane siyasetçinin çocuğu bu yasadan faydalanarak çocuklarını askere göndermediler. Bakan, milletvekili çocukları. Bir tek kişi reddetti. O da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹnun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu hariç bu yasadan herkes faydalandı. Siyaset yapan bakanlık makamında olan herkesin çocukları faydalandı. Bu etik değil. Dünyanın hiçbir yerinde kabul edilmez. Hiçbir çelişki yok. Kerem Kılıçdaroğlu etik davranıyor da . Niye diğer siyasetçilerin çocukları etik davranmasın? Bu doğal olarak yani her aileyi, şehit düşen çocukları şu anda askerde olan bütün yurttaşlarımızı yaralayan bir tabloydu. Bunu paylaşmak istedik" diye konuştu.

"KOALİSYON GÖRÜŞMELERİNDE NE DEDİNİZ DE CHP ʹHAYIRʹ DEDİ SÖYLEYİN"

Koalisyon görüşmelerine değinen Tekin, "Yalan yanlış bilgilerle toplumu kandırmaktan vazgeçin. CHPʹye görev vereceksiniz. Ülkeyi bu yangından kurtaracak iradesi de formülü de var. Ne dediniz de CHP hayır dedi. Söyleyin" dedi.

"BİZİ TAHRİK EDİP BÜTÜN TUTANAKLARI AÇIKLAMAMIZI DA İSTİYORLAR"

Tekin, "Geldiğinizde elinizde bir tek talimat vardı erken seçim. Talimat almışsınız. Bizi tahrik edip bütün tutanakları açıklamamızı da istiyorlar. Hala masadayız koalisyon hükümetinin kurulabileceğine inanıyoruz" dedi.

"3 GÜN İÇERİSİNDE CHPʹNİN HÜKÜMET ÇIKARABİLECEK FORMÜLÜ VAR"

Cumhurbaşkanı tarafından CHPʹye hükümeti kurma görevinin verilmesi gerektiğini vurgulayan Tekin, "Hak gaspı var. Anayasal hakkımızın verilmemesi konusunda. 3 gün içerisinde CHPʹnin hükümet çıkarabilecek formülü var. Yeter ki siz verin. Hala görevlendirme olabileceğine inanıyoruz" dedi.

"HER ŞEY GÜVENLİK GÜÇLERİNİN, ASKERİN YAPACAĞI BİR DURUMSA SİYASET NİYE VAR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliʹnin "sıkıyönetim" ilan edilmesi yönündeki açıklamalarını değerlendiren Tekin, "Tırmanan terörün sebebi araştırılmalı. Bahçeliʹnin talebine katılmak elbette mümkün değildir. Sürekli denenmişleri denemekten vazgeçmemiz gerekir. Aklı selim bir tutum ile süreci götürmek gerekir. O zaman bir vatandaş olarak her şey olağanüstü güvenlik güçlerinin, askerin yapacağı bir durumsa siyaset niye var? Her şeye rağmen bu yangının söndürülmesi için siyasi partilerin çaba sarf etmesi gerekir" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Gürsel, Tekin:, Kerem, Kılıçdaroğlu, Hariç, Bu, Yasadan, Herkes, Faydaland
Yorumlar
Haber Yazılımı