301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 20:24
 
İBB Meclisinde Görev Değişimi,2018 Komisyonları Belli Oldu
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Ömer Lütfi Arı AK Parti Grup Başkanlığını Temel Başalan’dan devraldı.
SİYASET Haberi
İBB Meclisinde Görev Değişimi,2018 Komisyonları Belli Oldu

Meclis toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyonları seçimi de yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantılarının ilk birleşimini Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet’in başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirdi.


AK Parti İl Teşkilatı tarafından İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili seçilen Ömer Lütfi Arı, toplantıda teşekkür ederek göreve başladı.

Bir önceki Grup Başkanı Temel Başalan da 2 yıllık görev süresince kendisine destek veren İBB Meclisi’ne ve üyelere teşekkür etti.

İBB Meclisi’nde daha sonra Encümen ve Komisyon Üyeleri seçimleri yapıldı.

Encümen üyeliğine; AK Partili Meclis Üyeleri Rasim Bilgehan, Sami Şahin, Osman Gökçebaş, Halil İbrahim Arslan ve Özcan Kara oy çokluğuyla seçildi.

Mecliste; 23 ayrı İhtisas Komisyonu için de seçimler yapıldı. 9 üyeli komisyonlara AK Parti’den 5, CHP’den 4 üye girdi.

BAŞKAN MEVLÜT UYSAL BAŞARILAR DİLEDİ

AK Parti Grubu’nu ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da Temel Başalan ve yönetim kurulu ile Encümen ve Komisyon Üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Uysal, “AK Parti Grup Başkan Vekili olarak göreve yeni başlayan Ömer Lütfi Arı ve yönetim kurulu üyeleri ile yeni Encümen ve Komisyon üyesi arkadaşlarıma güzel işler yapacağımız inancıyla hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Öte yandan; Düzce Üniversitesi’ne öğretim görevlisi olarak atanan AK Partili Meclis Üyesi Hicran Çelik Yay istifa ettiği için, yerine Sarıyer’den AK Partili Hüseyin Coşkun İBB Meclisi Üyesi olarak göreve başladı.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  İHTİSAS KOMİSYONLARI 2018

 

1.İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU:       (9)

 

1.YÜKSEL AKYOL                              (AK PARTİ) 

2.OSMAN DEMİR                                 (AK PARTİ) 

3.TURGAY AKPINAR                         (AK PARTİ) 

4.EYÜP DURSUN                                  (AK PARTİ) 

5.MEHMET ÇON                                  (AK PARTİ) 

6.SEDAT ÖZKAN                                  (CHP )

7.ESİN HACIALİOĞLU                      (CHP )

8.SOYDAN ALKAN                              (CHP )

9.ŞAFAK KIR                                         (CHP )

 

2.PLAN VE  BÜTÇE KOMİSYONU:                           (9)

 

1.ERDAL YILMAZ                             (AK PARTİ) 

2.MEHMET SELİM BİLMEN         (AK PARTİ) 

3.SEMRA YAŞAR                               (AK PARTİ) 

4.MÜBERRA İNAL ARSLAN          (AK PARTİ) 

5.OSMAN KORKUSUZ                     (AK PARTİ) 

6.SAADET GENCOĞLU                   (CHP )

7.ABDULHADİ AKMUGAN            (CHP )

8.HASAN TAPAN                               (CHP )

9.FATİH ÜSTÜNBAŞ             (CHP )

 

3.SAĞLIK KOMİSYONU:                   (9)

 

1.HABİBE GÜNER                          (AK PARTİ) 

2.ÜLKİYE TOPTAŞ KINAY          (AK PARTİ) 

3.CİVAN GÜNDOĞDU                   (AK PARTİ) 

4.İHSAN KOÇ                                   (AK PARTİ) 

5.FETHİ BAŞARANOĞLU (AK PARTİ) 

6.AVEDİS KEVORK HİLKAT      (CHP )          

7.YAVUZ İREN                                (CHP )

8.DİLEK KOÇAK                            (CHP )

9.ÜMİT YURDAKUL                      (CHP )

 

4.ULAŞIM VE TRAFİK KOMİSYONU:              (9)

 

1.MAHMUT YETER              (AK PARTİ) 

2.HÜSEYİN KARAKAYA                 (AK PARTİ) 

3.RIFAT KUTLU                                 (AK PARTİ) 

4.MURAT ŞAHİN                               (AK PARTİ) 

5.MEVLİD UYAN                               (AK PARTİ) 

6.DOĞAN SUBAŞI                              (CHP )

7.YUNUS CAN                         (CHP )

8.ÖNDER POLATOĞLU                   (CHP )

9.MUSA KELEŞ                                  (CHP )

                           

5.EĞİTİM, KOMİSYONU     (9)

 

1.ZEYNEL ÖNAL                                (AK PARTİ) 

2.BÜLENT AŞKIN                              (AK PARTİ) 

3.YASEMİN BATUR              (AK PARTİ) 

4.AŞKIN CEYLAN                              (AK PARTİ) 

5.FATİH POYRAZ                              (AK PARTİ) 

6.NAZIM ÇUHALI                             (CHP )

7.SABİHA TÜZÜNOĞLU                  (CHP )

8.NEBAHAT YILDIRIM                   (CHP )

9.ÜMÜT YURDAKUL                        (CHP )

 

6. HUKUK KOMİSYONU:                                           (9)

 

1.SİBĞETULLAH ŞAHİN                 (AK PARTİ) 

2.HAYRİYE ÇİÇEK                           (AK PARTİ) 

3.RABİA ÜÇTEPE KARAKÖSE     (AK PARTİ) 

4.İLYAS  ÇELİK                                 (AK PARTİ) 

5.MURAT GÜLKIRAN                      (AK PARTİ) 

6.İSA ÖZTÜRK                                   (CHP )

7.ALEV DAĞLAYAN               (CHP )

8.TANER KAZANOĞLU                  (CHP )

9.ERHAN ASLANER                         (CHP )

 

7. TARİFE KOMİSYONU:                    (9)

 

1.SEÇKİN TURAN                              (AK PARTİ) 

2.RECEP EROL                                   (AK PARTİ) 

3.METİN KİLİK                                 (AK PARTİ) 

4.DERYA BACACI                             (AK PARTİ) 

5.GÖNÜL İSKENDER                       (AK PARTİ) 

6.SEYİT ALİ AYDOĞMUŞ               (CHP )                      

7.HASAN SADET                                (CHP )

8.İSMAİL SÖYLEMEZ                     (CHP )

9.SAİT COŞKUNOĞLU                     (CHP )

 

8. HARİTA KOMİSYONU:                       (9)

 

1.MUSTAFA DEMİR              (AK PARTİ) 

2. REMZİ ŞEKER                               (AK PARTİ) 

3. NAZMİYE SÜMEYYE SAYAN    (AK PARTİ) 

4.ABDULHAMİT DURSUN              (AK PARTİ) 

5.FATMA ELMASGÜL TORUN     (AK PARTİ) 

6.CEVDET BAYRAM             (CHP )

7.CANAN SEZGİN                              (CHP )

8.AYŞEGÜL OKUMUŞ GÖRGÜ     (CHP )

9.ŞENOL YOLBİR                              (CHP )

             

9. AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU ( 9)

 

1.FATMA GENÇ ÜNAY                    (AK PARTİ)           

2.GÜRKAN İZZET PAKSOY           (AK PARTİ) 

3.AHMET BİLAL KIYMAZ (AK PARTİ) 

4.TÜLAY TAŞTAN                             (AK PARTİ) 

5.SATIHANIM TELOĞLU               (AK PARTİ) 

6.M.BERKE MERTER                       (CHP )

7.ZEYNEL YILMAZ                          (CHP )

8.MURAT TERCAN                           (CHP )

9.ERCAN ERDEM                              (CHP )

  

10 TURİZM KOMİSYONU: (9)

 

1.ÖZDEMİR İÇİN                               (AK PARTİ) 

2.MEHMET ACAR                             (AK PARTİ) 

3.FATMA BALCI                                (AK PARTİ) 

4.BÜLENT KATKAK             (AK PARTİ)           

5.CEMALİ ERGÜL                             (AK PARTİ) 

6.AHMET ŞAHİN                                (CHP )

7.ALİ RIZA YILMAZ             (CHP )

8.BAYRAM ÖZATA                           (CHP )

9.ERDAL TÜFEKÇİ                           (CHP )

 

11. DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU (9)

1.HİKMET ÖZTÜRK             (AK PARTİ)           

2.ADNAN YILMAZ                            (AK PARTİ) 

3.KAĞAN ŞAHİN                                (AK PARTİ) 

4.HÜSEYİN AKGÜL                          (AK PARTİ) 

5.TİMUR SOYSAL                              (AK PARTİ) 

6.NADİR ATAMAN                            (CHP )

7.SERVET BAYLAN                           (CHP )

8.TANKUT GÜNDOĞAR                  (CHP )          

9.DOĞAN OLGUN                              (CHP )

 

12. ENGELSİZ HAYAT KOMİSYONU: (9)

 

1.ABDURRAHMAN HİÇYILMAZ (AK PARTİ) 

2.ÖZLEM YİR                                                 (AK PARTİ) 

3.PAKİZE BAHADIR                         (AK PARTİ) 

4.ŞENOL ÇETİN                                             (AK PARTİ) 

5.HARUN ÖZER                                             (AK PARTİ) 

6.İSMAİL KOÇ                                               (CHP )

7.UFUK AKIN                                                 (CHP )

8.ALİ DELEN                                                  (CHP )

9.CANAN SEZGİN                                         (CHP )

 

 

13. KADIN AİLE VE ÇOCUK KOMİSYONU (9)

 

1.HAVVANUR YURTSEVER                      (AK PARTİ) 

2.ÇİĞDEM ÖZ                                                (AK PARTİ) 

3.NURAN KIRLAK                                        (AK PARTİ) 

4.MERVE ÇABUK                                          (AK PARTİ) 

5.ŞERİFE TAŞBAŞI                                       (AK PARTİ) 

6.BELGİN TEZER                                          (CHP )

7.İSMAİL SÖYLEMEZ                                 (CHP )

8.A.FETTAH DİNDAR                                  (CHP )

9.SEYİT ALİ AYDOĞMUŞ                          (CHP )

 

14. KENT EKONOMİSİ VE MESLEK ODALARI KOMİSYONU (9)

1.SELAMET AYGÜN                         (AK PARTİ) 

2.SONER BİBER                                             (AK PARTİ) 

3.MEHMET ÖZGÜR                                     (AK PARTİ) 

4.ERDOĞAN ŞAHİN                                      (AK PARTİ) 

5.KEMAL KİL                                                 (AK PARTİ) 

6.SÜLEYMAN KOLCUOĞLU                     (CHP )

7.AYŞEGÜL OKUMUŞ GÖRGÜ                 (CHP )

8.MEHMET GÜRLER                                   (CHP )

9.ADNAN TÜRKOĞLU                                 (CHP )

 

15. HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU: (9)

 

1.NURETTİN ÇELİK                         (AK PARTİ) 

2.İDRİS TOPDAĞ                               (AK PARTİ) 

3.MEHMET YAMAN                         (AK PARTİ) 

4.TURAN TOPAL                                (AK PARTİ) 

5.MEHMET MAZİ                              (AK PARTİ) 

6.NEBAHAT YILDIRIM                   (CHP )          

7.ZAFER POLAT                                (CHP )

8.İLHAN DEMİROK                          (CHP )

9.MURAT ALİ TALAY                      (CHP )

  

16.  ALTYAPI, MESKEN VE EMLAK KOMİSYONU: (9)

 

1.UMUT EKŞİ                                      (AK PARTİ) 

2.ABDULLAH ÖZDEMİR                (AK PARTİ) 

3.HADİ DİLER                                    (AK PARTİ) 

4.BİLAL ÖZTÜRK                             (AK PARTİ) 

5.EYÜP ERDAL                                   (AK PARTİ) 

6.NİZAMETTİN GÜNEL                  (CHP )

7.TARIK ERDOĞAN                         (CHP )

8.İSMAİL KOÇ                                   (CHP )

9.FEVZİ AĞAÇDALI                         (CHP )

  

17. TEMEL HAKLAR KOMİSYONU: (9)

1.ADEM GÖKTAŞ                              (AK PARTİ)           

2.HELİN GÖRGÜL                            (AK PARTİ) 

3.FATMA SELMAN                           (AK PARTİ) 

4.AYŞEL ÇELİKBOZ             (AK PARTİ)           

5.SALİH AKVERDİ                            (AK PARTİ) 

6.SELAHATTİN ENGEZ                   (CHP )

7.MUHARREM ÇATALKAYA        (CHP )

8.HAYRETTİN ALTINOK               (CHP )

9.NAMIK KEMAL CEYLAN           (CHP )

 

18. TARIM, ORMAN, HAYVANCILIK VE SU ÜRÜNLERİ KOMİSYONU: (9)

 

1.EREN ÖZDEMİR                            (AK PARTİ) 

2.HÜSEYİN KAHYA                          (AK PARTİ) 

3.RIDVAN YAVUZBİLGE                (AK PARTİ) 

4.TAMER ŞİŞMAN                             (AK PARTİ) 

5.GÜRBÜZ SÜLEYMANOĞLU       (AK PARTİ) 

6.SÜLEYMAN KOLCUOĞLU         (CHP )

7.MELİH YILDIZ                               (CHP )

8.MÜMİN KOÇOĞLU                       (CHP )

9.M.OKTAY AKSU                            (CHP )

 

19. ÇEVRE VE ENERJİ KOMİSYONU:  (9)

 

1.NAGEHAN ÜRGEN            (AK PARTİ) 

​2.İBRAHİM HOCAOĞLU                (AK PARTİ) 

3.HÜSEYİN COŞGUN                        (AK PARTİ) 

4.AHMET YILDIZ                              (AK PARTİ) 

5.MEHMET FINDIKÇI                     (AK PARTİ) 

6.AYŞE AYLA TAYGAROĞLU      (CHP )

7.DOĞAN OLGUN                              (CHP )

8.CENGİZ GÜLOĞLU                       (CHP )          

9.AHMET TİMURLENK                  (CHP )

 

20. GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU: (9)

 

1.NEZİR TÜYSÜZ                              (AK PARTİ) 

2.BURHAN ŞENTÜRK                      (AK PARTİ) 

3.ALİ BAŞKAYA                                 (AK PARTİ) 

4.DERYA UZUNBOY             (AK PARTİ)           

5.SEYİTHAN İZSİZ                           (AK PARTİ) 

6.GÖKHAN ZEYBEK                        (CHP )

7.FATİH KELEŞ                                 (CHP )

8.KAMİL SEÇKİN ÖZDEMİR        (CHP )          

9.DORUK BULUT                              (CHP )          

 

21. KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU:(9)

  

1.NECDET DURSUN                          (AK PARTİ) 

2.AHMET HİLMİ BOYRAZ (AK PARTİ)           

3.HÜSEYİN ERDOĞDU                    (AK PARTİ) 

4.CEMAL MERDAN                          (AK PARTİ) 

5.OSMAN AYDIN                               (AK PARTİ) 

6.DENİZ ERZİNCAN             (CHP )

7.AYŞE AYLA TAYGAROĞLU      (CHP )

8.SABİHA TÜZÜNOĞLU                 (CHP )

9.BELGİN TEZER                              (CHP )

 

22. SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU:   (9)

 

1.İSMAİL HAKKI TURUNÇ            (AK PARTİ) 

2.İLHAN ŞENGÜLER                        (AK PARTİ)           

3.ÖNDER BENZEŞ                             (AK PARTİ) 

4.HAYRULLAH HASDEMİR          (AK PARTİ)           

5.MUHARREM KAŞITOĞLU         (AK PARTİ)           

6.AHMET MERİÇ                              (CHP )

7.MUSTAFA GÜL                               (CHP )

8.EFRAYİM DEVECİ            (CHP )

9.ERDAL TÜFEKÇİ                           (CHP )

 

23. KENTSEL YENİLEME KOMİSYONU:(9)

 

1.OKTAY BİRİNCİ                            (AK PARTİ) 

2.MUSTAFA CEVAT ARZIK           (AK PARTİ)           

3.SERPİL BOZKURT             (AK PARTİ) 

4.MUHAMMED ALİ YILMAZ        (AK PARTİ) 

5.TEMEL YAZ                                     (AK PARTİ) 

6.ERKAN ERDOĞAN            (CHP )          

7.ALİ RIZA AKYÜZ                           (CHP )

8.NEZİH KÜÇÜKERDEN                 (CHP )          

9.ERCAN ULAŞ KAYA                     (CHP )


 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: İBB, Meclisinde, Görev, Değişimi,2018, Komisyonları, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı