301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Mart 2020 - Çarşamba 00:56
 
İnsan kaçakçıları: Geçişlerde indirime gittik
Suriye’nin İdlib kentinde TSK’ya düzenlenen saldırının ardından Ankara yönetiminin, Avrupa’ya gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı almasıyla on binlerce kişi Yunanistan sınırına akın etti.
GÜNDEM Haberi
İnsan kaçakçıları: Geçişlerde indirime gittik

Yunanistan güvenlik güçlerinin sert tutumu karşısında mülteciler, sınırı geçebilmek için insan kaçakçılarına yöneldi.

Euronews’in haberine göre kaçakçılar, indirime gittiklerini hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından bu işi daha kolay yapabildiklerini söyledi.

Edirne’de Meriç Nehri’nin kenarında bekleyen Semih isimli kaçakçı, “Göçmenlerin buraya gelip Yunanistan’a geçme durumu oldu. Türkiye tarafından bir serbestlik var. Daha önce adam başı 200, 300 dolara geçiriyorduk karşı tarafa. Şimdi Türk parası ile 100 liraya geçiriyoruz. Görev gibi görüyorum. Ben parasında değilim. Bunlar buradan gitsinler, Türkiye’nin ekonomik durumu düzelsin benim için başka bir şeye gerek yok” diye konuştu.

Kaçakçı Cevat ise, “Şu anda göçmenler devamlı geliyor. Binlerce kişi.. Sayısı bile belli değil. Her akşam sabaha karşı binlerce insan geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan bu konularda şey yaptı, izin verdi. Bunların (göçmenler) buradan gitmesi için. Ama Yunanistan tarafında sıkıntı yaşıyoruz. Az önce karşı tarafta Yunan askerleri bize silah çektiler” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: İnsan, kaçakçıları:, Geçişlerde, indirime, gittik,
Yorumlar
Haber Yazılımı