Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 12:03
 
İstifası Konuşulan Akdoğan İstifa Etti
Niğde Belediye Başkanı Akdoğan istifa etti
SİYASET Haberi
İstifası Konuşulan Akdoğan İstifa Etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaşʹın istifa etmesinin ardından istifa edeceği konuşulan belediye başkanları arasında ismi geçen Faruk Akdoğan, bugün basın toplantısı düzenledi. 

Niğde Belediye Başkanlığıʹnda ikinci dönemi olan Faruk Akdoğan, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

ʹCUMHURBAŞKANIʹMIZIN VE PARTİMİN EMRİNDE OLACAĞIMʹ

iğde Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Partiʹli Faruk Akdoğan, belediye personelinin de katıldığı toplantıda, 8.5 yıllık sürede yaptığı hizmetleri anlattı.

Bugün itibarıyla görevinden ayrıldığını belirten Akdoğan, istifasının ardından yaptığı yazılı açıklamada ise şunları kaydetti:    

ˮ8.5 yıldır yürüttüğüm belediye başkanlığı görevimden başım dik alnım açık olarak ayrılıyorum. Bilinmesini isterim ki bana iki defa AK Parti İl Başkanlığı, 2 defada Belediye Başkan adaylığı görevini tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimin her zaman emrinde olacağım. Bu görev bana tevdi edilirken nasıl heyecanlandıysak bugün de aynı heyecanla görevimden ayrılıyorum. Bu kararımın ülkem, partim, şahsım ve özellikle de hizmet etmekten gurur duyduğum Niğde için hayırlara vesile olmasını diliyor, mesai arkadaşlarımdan ve Niğde halkımızdan haklarını helal etmesini istiyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

ˮ FARUK AKDOĞAN KİMDİR?

3 çocuk babası olan Faruk Akdoğan, 1991-1998 yılları arası Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 1999-2001 yılları arasında Fazilet Partisi İl Başkanı olarak görev yaptı. 1994 yılında Refah Partisiʹnden, 1999 yılında da Fazilet Partisiʹnden İl Genel Meclis Üyesi seçildi.  2001 yılında AK Parti kurucu üyeleri arasında yer aldı. 2002ʹde AK Niğde İl Başkanı olarak görevlendirildi. 29 Mart 2009ʹdeki yerel seçimlerde yüzde 39.9 oy oranıyla Niğde Belediye Başkanı seçildi. Akdoğan, 2014 seçimlerinde ise oy oranını yüzde 41.1ʹe yükselterek tekrar Başkan seçildi.
 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: İstifası, Konuşulan, Akdoğan, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı