Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 12:00
 
Kadıköy'de İNCE Rüzgarı
İnce, Kadıköyʹde Göztepe Parkı önünde seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap etti.
SİYASET Haberi
Kadıköy'de İNCE Rüzgarı

İnce, seçim çalışmalarının 35ʹinci gününde 76ʹıncı mitingde vatandaşlarla beraber olduğunu aktararak, Kadıköylülerin büyük bir değişim başlattığını aynısını da 24 Haziranʹda beklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanʹın meydanlarda kendisine bir çağrıda bulunduğunu belirten İnce, Bana bir çağrıda bulunuyor, ʹİnce, birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?ʹ dedi bana bugün. Erdoğan, sana sesleniyorum, iddialı insanları severim. Sana söz veriyorum bu seçimi kaybedersem siyaseti bırakacağım, söz. Ama bir şartım var. İstediğim bir televizyon kanalında benimle çık ondan sonra. Kanalı sen seç, sunucuyu sen seç, saatini sen seç, gününü sen seç, yanına 200 tane danışman al yetmedi prompter al, karşıma çık. Senden bunu istiyorum. Eğer bunu yaparsan söz veriyorum sözümün arkasındayım ama bunu yap. diye konuştu.Cumhurbaşkanı adayı olduğunda parti rozetini çıkardığını dile getiren İnce, Artık 6 ok yok dedim sadece Türk Bayrağı takacağım dedim. Çünkü 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım ifadelerini kullandı.

ʹʹ3B İLE ÇÖZECEĞİZ SORUNLARIʹʹ

Büyük bir şemsiye altında buluşulmasını istediğini aktaran İnce, Barışalım, uzlaşalım diyorum. 3B ile çözeceğiz sorunları. Birinci B, barışacağız, hemen barışacağız. Kavga etmeyeceğiz. İkinci B, ekonomik olarak büyüyeceğiz. Üretim ekonomisine geçeceğiz. Yatırımcı korkmayacak, marka oluşturacağız. Üçüncü B, adil bölüşeceğiz. değerlendirmesinde bulundu.

ʹʹMARKAMIZ YOK BİZİMʹʹ

Türkiyeʹde en düşük emekli maaşıyla en yüksek emekli maaşı arasında 9 kat fark olduğunu savunan İnce, Finlandiyaʹda bu farkın 2 kat olduğunu belirtti. İnce, gelir dağılımının adaletsiz olduğu bir ülkede barışın ve kardeşliğin olmayacağını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: Ekonomimizi nasıl büyüteceğiz? Bor çıkıyor bizden. Boru hammadde olarak satıyoruz oysa onu işlememiz lazım. Onu işlesek ısıya dayanıklı cam yaparız, füze yakıtı yaparız, daha pahalıya satarız. Zeytinyağı üretiyoruz. Zeytinyağını İtalyanlar bizden dökme olarak alıyor çünkü bizim markamız yok. Onu alıyor İtalyaʹda şişeliyor marka basıyor üstüne 15 katı fiyata satıyor. Elbise üretiyoruz biz. Biz dikiyoruz, tekstilde gelişmişiz. İtalyanlar bize diktiriyor alıyor etiket basıyor ona marka basıyor 20 katına satıyor. Televizyon üretiyoruz. Bir televizyondan 10-15 avro kazanıyoruz çünkü markamız yok. Araba yapıyoruz. Bir otomobilden 100-150 avro kazanıyoruz, para kazanamıyoruz çünkü markamız yok bizim.

ʹʹKİNDAR NESİL İSTEMİYORUMʹʹ

Bu ülkenin gençleriyle marka oluşturacaklarını anlatan İnce, şöyle devam etti: Bu markayı dindar ve kindar nesil yetiştiremez, yapamaz. Bir neslin bir çocuğun dindar olup olmamasına devlet karar veremez. Aile karar verir. Dindar nesilden hiçbir korkum yok. Dindar nesille bir sorunum da yok. Ama kindar nesil istemiyorum. Kindar nesil olmaz. Özgür düşünen bir nesil, demokrat, eleştiren, sorgulayan bir nesil yetiştireceğiz. Dil eğitiminde herkese, tüm öğrencilere resmi dil olan Türkçe’yi öğreteceğiz. Anasının dilini öğreteceğiz, evinde konuştuğu dil o neyse. Bir uluslararası dil öğreteceğiz. 3 tane dil öğreteceğiz.  Din eğitiminde ise bazıları diyor ki ʹBen haftada 1-2 saat din dersi istemiyorum daha çok istiyorum.ʹ Hay hay devlet olarak bunu karşılayacağız seçmeli olarak. Ne istiyorsun, fıkıh, hadis, siyer, kelam ne istiyorsa seçmeli olarak fazladan 2 saat yetmiyorsa 6 saat al fark etmez. Öbürü de diyor ki ʹBen senin zorunlu din dersini istemiyorum.ʹ Hay hay sen de alma. Zorlama yok, talepleri karşılama var. Türkiyeʹde eğitim konusunda dayatma yapmayacağız. Ulusal bir uzlaşma sağlayacağız önce. Sınav sistemine AK Partili kardeşim de güvenecek. CHPʹlisi AK Partilisi HDPʹlisi bu sistem adil diyecek, bunu kuracağız önce 1 yıl içerisinde bunu yapacağız. Ayrımcılığı kaldıracağız.

ʹʹ23 HAZİRANʹDAKİ MİTİNGTE 2 MİLYON KİŞİNİN OLMASINI İSTİYORUMʹʹ

İnce, Türkiyeʹde beyin göçünün var olduğunu aktararak, Cumhurbaşkanı olduğunda beyin göçünü beyin gücüne döndüreceğini belirtti.Muharrem İnce, 23 Haziranʹda büyük İstanbul mitingini yapacağını bildirerek, Bu mitingde 2 milyon kişinin olmasını istiyorum. Seçim çalışmalarına başlarken ikinci tura kalsın diyordum artık ilk turda halledelim diyorum. Yorulmak, mazeret, yorgunluk yok, marifet var. diye konuştu.

35 GÜNDÜR YEMEKTEN ÇOK MEŞALE DUMANI YEDİM

Öte yandan, mitinge katılan bazı kişilerin ellerindeki meşaleleri yakmasıyla çıkan dumandan etkilenen Muharrem İnce, mitinge katılanlardan meşaleleri söndürmelerini isteyerek, son 35 günde yemekten fazla meşale dumanı yediğini söyledi. İnce’nin bu sözleri katılımcıları güldürdü.'Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım'

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kadıköy'de, İNCE, Rüzgarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı