301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Aralık 2015 - Pazar 12:29
 
Kadıköy’de Trafik Sigortalarına Yapılan Zam Protesto Edildi
Kartal Taksi Durakları Derneği zorunlu trafik sigortalarına yapılan zamları Kadıköy de protesto etti.
EKONOMİ Haberi
Kadıköy’de Trafik Sigortalarına Yapılan Zam Protesto Edildi

Grup Kadıköy Hasanpaşa Eski Salı Pazarı önünde toplandı.

Eylemciler taksiler üzerine Trafik sigortasındaki soyguna dur diyelim yazılı afişler astı. Basın açıklaması yapan Kartal Taksi Durakları Derneği Başkanı Abdulkadir Ardıç zorunlu trafik sigorta poliçelerini ödemede zorlandıklarını sigorta poliçelerinin son zamlarla daha da ödenemez duruma geldiğini belirterek Bu durum öyle bir hal almıştır ki hasarsızlık indirimleri hiçe sayılmış oranlar kat kat artmıştır dedi.

YÜZDE 300 ARTIŞ KABUL EDİLİR GİBİ DEĞİL

Enflasyon oranlarının yüzde 10 un altında olduğunu belirten Ardıç Zorunlu Trafik Sigortası Primlerine yüzde 245 ve yüzde 300 oranında artış yapılması kabul edilir gibi değil. Bu durum sadece taksici minibüsçü otobüsçü ve kamyoncu esnafımızı değil özel aracı olan her vatandaşı aynı şekilde mağdur etmiştir ifadelerine yer verdi. Ardıç yaptıkları eylemin ülke geneline yayılacağını düşündüklerini ifade ederek Ticari ve özel araç sahipleri gelin bu soyguna hep birlikte dur diyelim dedi. Ardıç Zorunlu Trafik Sigorta primlerinin adaletli ve vatandaşın bütçesini sarsmayacak makul bir fiyata çekilmesini istedi.

ADALETİ SAĞLAYACAĞINIZA İNANCIMIZ SONSUZ

Ardıç Sayın Cumhurbaşkanım Sayın Başbakanım sizlerin adaletten yana olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bu konuda da adaleti sağlayacağınıza inancımız sonsuzdur. Bir an önce konuyu ele alacağınıza gerekli yerlere talimat vereceğinize inanıyoruz güveniyoruz diye konuştu. Slogan atıp alkış tutan grup daha sonra dağıldı. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kadıköy’de, Trafik, Sigortalarına, Yapılan, Zam, Protesto, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı