301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 19:22
 
Kadir Topbaş’ın yerine kim gelecek?
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘veto krizinin’ ardından görevinden istifa etti.
GÜNDEM Haberi
Kadir Topbaş’ın yerine kim gelecek?

Gözler, Topbaş’ın yerine kimin vekalet edeceğine çevrildi..

EN GÜÇLÜ 2 ADAY.

Mevzuata göre ‘vekalet başkan’ Meclis tarafından seçiliyor.

Başkan seçilebilmek için ‘meclis üyesi olmak’ yetiyor. Ancak Topbaş’ın koltuğu için 2 güçlü aday var. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Birinci Başkan Vekili Ahmet Selamet. İkinci Başkan Vekili ise Göksel Gümüşdağ.  Kulislerde bu iki isimden birisinin 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na vekalet edeceği konuşuluyor. Bu tercihe en yakın olan isim ise yine kulislere göre Göksel Gümüşdağ.. .

ERDOĞAN’IN DAMADI.

Gümüşdağ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran’ın damadı olması da ‘şansını’ artıran en büyük etken. Aynı zamanda Medipol Başakşehir Futbol Kulübü’nün de başkanı olan Gümüşdağ’ın Topbaş’ın yerine vekaleten seçilmesi durumunda, bu koltuğuna veda edip etmeyeceği ise şimdilik merak konusu..

ERDOĞAN’IN YERİNE GÜRTUNA VEKALET ETMİŞ ARDINDAN ADAY OLMUŞTU.

1994 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hapse girmesiyle boşalan koltuğuna, 11 Kasım 1998 tarihinde o dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olan Ali Müfit Gürtuna, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından seçilmişti. Gürtuna, 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde de Fazilet Partisi başkanlığa yeniden seçilmişti..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kadir, Topbaş’ın, yerine, kim, gelecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı