301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 15:35
 
KARTAL BELEDİYESİ ÇİNİ ATÖLYESİ KURS KAYITLARI BAŞLADI
Kartal Belediyesi sanata yönelik organizasyonlarına her gün bir yenisini ekliyor. Kartal’ı Anadolu Yakası’nın sanat ve kültür merkezi haline getirmeyi hedefleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kapsamda sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor.
SANAT Haberi
  KARTAL BELEDİYESİ ÇİNİ ATÖLYESİ KURS KAYITLARI BAŞLADI

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2016 yılında Soğanlık Kültür Merkezi’nde kurulan  Çini Atölyesi, ilk mezunları vermeye hazırlanırken, yeni sezon için de kayıtlara başladı.

 

Açılacak Sergi İle Kursiyerler Çalışmalarının Meyvelerini Toplayacak

 

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Soğanlık Kültür Merkezi’nde bulunan Çini Atölyesi, 25 kursiyerle eğitimlerine devam ediyor. Kursiyerler, Ekim ayında Kartal Belediyesi fuaye alanında 1 yıllık eğitimlerinin sonunda ortaya çıkan eserleri sergilemeye hazırlanıyor. Sanata ve sanatçıya verdiği değer ve destek için Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür eden Kurs eğitmeni Şerife Bağcıvan: “Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün desteğiyle Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2016 Eylül ayında kurulan Çini Atölyemizde ilk kursiyerlerimizi mezun etmeye hazırlanırken yeni kursiyerler için kayıtlara başladık. Eylül ayında başlayacak yeni dönem için kursiyerler, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Soğanlık Kültür Merkezi’ne müracaat edebilirler. Çini çalışmalarımızdan bahsedecek olursak ham halde alınan malzemeler, istenilen desen belirlendikten sonra tabak, kupalar ve takılar üzerine uygulanıyor. Son aşamada kontör atılarak boyama işlemine geçiriliyor ve boyanan malzemeler sırlanıp fırınlarda pişiriliyor.” dedi.

 

Kartal Belediyesi Çini Atölyesi

 

Kartal Belediyesi Soğanlık Kültür Merkezi’nde kurulan  Çini Atölyesi’nde kursiyerler istenilen desenlerde kullanabilecekleri her türlü süs eşyasını işleyebiliyor. Bunlar; tabak, vazo, kupa, takı, bereket narları gibi birçok objeyi kapsıyor. Yapılan tüm çalışmalar, belediyenin kendisine ait fırınlarında pişiriliyor. 2016 Eylül ayında başlayan kursta bir yıl boyunca yapılan eserler, Ekim ayında Kartal Belediyesi fuaye alanında yapılacak açılışla 1 hafta süreyle sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Kaynak: Editör: Tuana Sarıkaya
Etiketler: , , KARTAL, BELEDİYESİ, ÇİNİ, ATÖLYESİ, KURS, KAYITLARI, BAŞLADI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
  KARTAL BELEDİYESİ ÇİNİ ATÖLYESİ KURS KAYITLARI BAŞLADI
Yorumlar
Haber Yazılımı