Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Ekim 2013 - Çarşamba 19:28
 
Kartal’da Kurban Alanları Temizleniyor
Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kartal’da kurulan Kurban Pazarı ve kesim yerlerini bayram sonrasında temizleme çalışması başlattı.
SAĞLIK Haberi
  Kartal’da Kurban Alanları Temizleniyor

Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Kartal’da kurulan Kurban Pazarı ve kesim yerlerini bayram sonrasında temizleme çalışması yaptı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların kurbanlarını gönül rahatlığı içerisinde alıp kesmeleri için gerekli tedbirleri alan ve Kurban Pazarı ile kesim alanlarını oluşturan Kartal Belediyesi, Yunus Mevkii Eczacıbaşı arazisi (Kartal Yunus mevkiinde eski çimento fabrikası yanı), Eski Oto Pazarı Arazisi ve Cevizli Mevkii Belediye arazisinde (Cevizli Saraylar Caddesi) bulunan kurban kesim alanlarında geniş çaplı temizlik çalışmaları başlattı. Kurban kesim alanları, 6 iş makinesi, 10 kamyon ve 30 kişiden oluşan belediye ekipleri tarafından temizlendi.

Kartal’da Kötü Görüntülere İzin Verilmedi
Kartal Belediyesi, kurban satış noktalarının dışında, vatandaşların kurbanlarını sağlıklı, temiz ve hijyenik ortamda kesmelerini sağlamak için oluşturduğu kurbanlık alanlarda aldığı önlemlerle Kartal’da kötü görüntü ve çevre kirliliğinin de önüne geçti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz,  satış merkezlerinin boşalmasının ardından, buralarda biriken kurban atıklarının iş makineleri yardımıyla toplanıp kaldırıldığını kaydetti. Başkan Altınok Öz, “Huzurlu ve güzel bir kurban bayramı yaşadık. Yunus Mevkii Eczacıbaşı arazisi, Eski Oto Pazarı Arazisi, Cevizli Mevkii Belediye arazisinde bulunan kurban kesim alanlarında kurbanlıklar hijyenik ortamlarda kesildi. Kurban bayramının sona ermesiyle Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler aracılığıyla, kötü koku ve kötü görüntüleri ortadan kaldırmak için kurbanlık alanlarda temizlik çalışması başlattık. Hayvan atıkları temizlenerek ilaçlandı ve kireçlendi” dedi. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: , , Kartal’da, Kurban, Alanları, Temizleniyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
  Kartal’da Kurban Alanları Temizleniyor
  Kartal’da Kurban Alanları Temizleniyor
  Kartal’da Kurban Alanları Temizleniyor
Yorumlar
Haber Yazılımı