301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2017 - Cumartesi 15:20
 
Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük ödül
Bu yıl yaptığı Adalet Yürüşü nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹna verilecek olan IAPC Demokrasi Ödülü, her yıl dünyanın herhangi bir ülkesinde demokrasiyi teşvik eden, demokratik düşüncenin yayılmasına katkı sağlayan veya cesaretle demokratik değerlerin ve süreçlerin gelişimine katkıda bulunan kişi ya da kurumlara veriliyor.
DÜNYA Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük ödül

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği IAPC (International Association of Political Consultants), dünyanın her yanından üyeleri olan 50 yıllık bir dernek.

Dernek üyeleri, gösterilen adaylar arasında oylama ile Demokrasi Ödülüʹnü almaya layık görülen adaylar arasında seçim yapıyorlar ve kazanan isim, derneğin her yıl düzenlediği Dünya Konferansından hemen önce açıklanıyor.

2017 yılı !APC Demokrasi Ödülü, 9- 12 Kasım tarihleri arasında İzlandaʹnın başkenti Reykjavikʹte yapılacak olan IAPC 50. Dünya Konferansıʹnın ardından düzenlenecek olan törenle sahibine verilecek.

Demokrasi Ödülü bugüne kadar arasında Lech Walesa, Willy Brandt, Margaret Thatcher, Mikhail Gorbachev, Vaclav Havel, Hans-Dietrich Genscher, Nelson Mandela, Jimmy Carter, İzak Rabin, Dr. Şirin Ebadi, Viktor Yushchenko, Bill Clinton ve Dr.Mir Hüseyin Mousavi gibi isimlere verildi..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kemal, Kılıçdaroğlu’na, büyük, ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı