301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 14:00
 
Kemal Kılıçdaroğlu: Yap-işlet-devretle yapılan yolların köprülerin tamamını kamulaştıracağım
Düzceʹde kamyoncuların sorunlarını dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ˮSize söz veriyorum. Köprüler, yollardaki büyük paraları düzelteceğiz. O yollar, köprüler kamu özel iş birliği yap-işlet-devret, tamamını kamulaştıracağımˮ dedi.
EKONOMİ Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu: Yap-işlet-devretle yapılan yolların köprülerin tamamını kamulaştıracağım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce Kamyoncular Kooperatifiʹni ziyaret etti.

Kamyoncuların sıkıntılarını dinleyen Kılıçdaroğlu, plaka sınırlaması getirilmesi gerektiğini belirterek, ˮKamyon plakalarının sınırlanması lazım.

Her önüne gelen kamyon almaması lazım. Bu meslek önemli meslek. Siz bir hafta kontak kapatırsanız, Türkiyeʹde hayat durur. İşiniz bu kadar önemliyse çok güçlü olduğunuz da çıkıyor, siz güçlüsünüz demektir.

Plaka sınırlaması da olsun.O da sizin kıdem tazminatınız olurˮ dedi.

Köprüleri kamulaştıracağını ifade eden Kılıçdaroğlu,

ˮSize söz veriyorum. Köprüler, yollardaki büyük paraları düzelteceğiz. Böyle bir rezalet olmaz. Euro bazında ihale veriyorsun ya da dolar bazında veriyorsun. Kur garantisi veriyorsun. Devlet hazine garanti veriyor. 100 liraya yapılacak iş 500 liraya yapılıyor.Maliyet size, bana esnafa çıkıyor. Bu parayı siz ödüyorsunuz. O yollar köprüler kamu özel iş birliği yap-işlet-devret, tamamını kamulaştıracağım.

Rahmetli Özalʹın yaptığı Boğaziçi Köprüsüʹnden geçen ne ödüyorsa siz de aynısı ödeyeceksinizˮ diye konuştu.

ˮDevleti soyuyorlar, parayı siz ödüyorsunuzˮ

Kılıçdaroğlu, Türkiyeʹnin soyulacak bir ülke olmadığını söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: ˮBunu sadece kamyoncular için değil, Türkiye için yapıyorum. Türkiye soyulacak bir devlet değildir. Bir avuç kişiye, 5 kişiye dünyanın parasını veriyorsunuz. Hastane yapıyorsun devlet kendisi 3 milyara yapıyor, kamu özel iş birliği ile 6 milyara yapıyorlar. Bu nasıl oluyor? Kimse kusura bakmasın, bu beşli çeteyi devleti soymaktan alıkoyacağım. Devleti soyuyorlar, parayı siz ödüyorsunuz. Bu nereye kadar gidecek?ˮ (DHA) 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kemal, Kılıçdaroğlu:, Yap-işlet-devretle, yapılan, yolların, köprülerin, tamamını, kamulaştıracağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı