301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ağustos 2021 - Pazar 23:52
 
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Ben anlaşma yapmadım’ dediğin ülkeler, bunları söyleyebilecek hâle mi geldi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallaceʹın, ülkesinin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan mülteciler için merkezler kurma planı yaptığını açıklamasına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Ben anlaşma yapmadım’ dediğin ülkeler, bunları söyleyebilecek hâle mi geldi?

Kılıçdaroğlu, sığınmacı konusunda diğer ülkelerle anlaştığını söylediği Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹa seslenerek, “Ben anlaşma yapmadım” dediğin ülkeler, artık Türkiye Cumhuriyetiʹnin fikrini alma ihtiyacı dahi duymadan bunları söyleyebilecek hale mi geldi? Yoksa anlaşma yaptın diye mi bu kadar cüretkârlar? Hangisi doğru?ˮ ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğluʹnun Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle: 

ˮGelişmelere dair sizi bilgilendirmeye devam ediyorum.

İngiltere Savunma Bakanı Wallace, kendilerine hizmet etmiş Afganlara, Türkiyeʹde ˮmülteci merkezleriˮ kuracaklarını ilan etti ve Afganları ülkemize davet etti.

Kendilerine mülteci seçecekler, kalanlar ülkemizde bırakılacak.Şimdi Erdoğan’a sorum şu:

“Ben anlaşma yapmadım” dediğin ülkeler, artık Türkiye Cumhuriyetiʹnin fikrini alma ihtiyacı dahi duymadan bunları söyleyebilecek hale mi geldi?

Yoksa anlaşma yaptın diye mi bu kadar cüretkârlar?

Hangisi doğru?

Bir kere dürüst ol Erdoğan!

İngiltereʹye de buradan sesleniyorum:

Size hizmet eden Afganları ölüme terk etmiş olmanız insanlık dışıdır. Ancak şu konuda emin olun ki, sizin sorumsuzluğunuzun ceremesini halkımız mahallesinde çekmeyecek.

Kimseyi bizim topraklarımıza bu usulle getiremezsiniz!ˮ

Ne olmuştu?

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace İngiltereʹnin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde Afgan mülteciler için merkezler kurma planı yaptığını belirtti. The Mail on Sunday gazetesinde bugün yayımlanan bir makalesinde Wallace, planın detaylarından bahsetmedi.TIKLAYIN - İngiltere Savunma Bakanı Wallace: Türkiye ve Pakistan gibi ülkelerde mülteci merkezleri planlıyoruz

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kılıçdaroğlu’ndan, Erdoğan’a:, ‘Ben, anlaşma, yapmadım’, dediğin, ülkeler,, bunları, söyleyebilecek, hâle, mi, geldi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı