301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 10:31
 
Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul İçin Süpriz Hamle
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il yönetimi ile ilçe yönetimleri arasında yaşanan sorunlar yüzünden önce durdurulan sonra serbest bırakılan ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından, 13 Ocak’ta yapılacak İstanbul İl Başkanlığı seçimi için geri sayım sürerken sürpriz bir hamle yaptı.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul İçin Süpriz Hamle

Canpolat'ın adaylığı tehlikede mi?

İlçe Kongreleri’nin tamamlanmasının ardından İstanbul İl Başkanlığı aday adayı isimlerle günlerdir tek tek görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinin sorunsuz atlatılması için düğmeye bastı. Ankara’da İstanbul’dan gelen il başkanı adayları, belediye başkanları, milletvekilleriyle durum değerlendirmesi yapan Kılıçdaroğlu, atacağı adımı açıkladı.

ANKARA’YA ÇAĞIRACAK

Kılıçdaoğlu, görüştüğü aday adaylarına, milletvekilleri ve belediye başkanlarına, İstanbul’daki 39 ilçe başkanını Ankara’ya çağırma kararı aldığını açıkladı. Perşembe günü yapılması planlanan görüşmede Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’daki seçimler hakkında ilçe başkanlarının görüşüne başvuracağı ve bugüne kadar kendisine bizzat gelerek il başkanlığı için aday adaylığı talebinde bulunan isimler hakkında ilçe başkanlarının görüşüne başvuracağı öğrenildi.

ADAYIN PROFİLİNİ AÇIKLAYABİLİR

Kılıçdaroğlu’nun, kritik buluşmada, İstanbul’dan beklentilerini ve nasıl bir aday istediğinin profilini de çizmesi bekleniyor. İlçe başkanlarına uyarılarda da bulunması beklenen CHP Lideri’nin, İstanbul il kongresinde, küskünlük, kırgınlık yaratılmadan, sağduyulu bir şekilde seçimlerin atlatılması için bu kararı aldığı ifade ediliyor.

ADAY ŞEKİLLENEBİLİR

Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul ilçe başkanlarıyla yapacağı kritik toplantının ardından CHP İstanbul İl Başkanı’nın kim olacağı konusundaki belirsizliğin netleşmesi bekleniyor. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu’nun kurmayları aracılığıyla il başkanlığı yarışı konusunda bir adayı işaret edip etmeyeceği de yine bu toplantının ardından netlik kazanacak.

TEK ADAY SEÇENEĞİ OLABİLİR Mİ?

Bugüne kadar kendisine gelen isimlere, “Demokratik bir yarıştan” yana olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul’da tek adaylı bir seçimi tercih edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Ancak İstanbul’dan gelen ve Kılıçdaroğlu ile görüşen birçok milletvekili ve belediye başkanının, “adayı siz işaret edin, biz arkasında duralım ve seçtirelim” önerisinde bulunduğu öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, ilçe başkanlarıyla yapacağı görüşmenin ardından bu konudaki kararını kurmayları aracılığıyla iletmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, İstanbul, İçin, Süpriz, Hamle,
Yorumlar
Haber Yazılımı