Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Mayıs 2017 - Perşembe 13:37
 
Kılıçdaroğlu: “Taşeronlar işçiler kadro alıncaya kadar mücadelemiz sürecek”
Farklı illerden gelen Taşeron işçi temsilcileri sorunlarını CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na anlattı
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu: “Taşeronlar işçiler kadro alıncaya kadar mücadelemiz sürecek”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında taşeron işçilik sistemi olmayacağını belirterek, taşeron işçilerin sorunları çözülünceye kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 

TAŞERON İŞÇİ TEMSİLCİLERİ KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, farklı illerden gelen taşeron işçi temsilcilerini makamında kabul etti. CHP Emek Büroları Merkez Yöneticisi ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ile Merkez Yöneticisi Dinçer Mendillioğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette, taşeron işçilerin sorunlarını dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilik sisteminin 21. Yüzyılda kabul edilemeyeceğini belirtti.

 

CHP TAŞERON İŞÇİLERİN SORUNLARINI ÇÖZECEK

 

CHP olarak taşeron işçilerin sorunlarının çözümü ve mağduriyetlerinin giderilmesi için yoğun çaba sarfettiklerini anlatan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP Emek Bürolarının her ilde örgütlendiğin ve ülke genelinde çalışmalarda bulunduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu, emekçilerin, işçilerin sorunlarını Mecliste ve her yerde gündeme taşıdıklarını ifade ederek  ”Size kadro verilinceye kadar sizin hakkınızı her yerde dile getireceğiz” dedi.

 

CHP İKTİDARINDA TAŞERON İŞÇİLİK SİSTEMİ OLMAYACAK

 

“Köleliğin günümüzdeki yansıması” olarak nitelendirdiği taşeron işçilik sisteminin bir an önce sonlandırılması için CHP olarak mücadeleye devam edeceklerini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,. “Seçimlerden önce söz vermiştim. CHP iktidarında taşeron işçilik olmayacak. Biz bu konuda çok netiz. AKP biz sorunu gündeme taşıdığımız için seçim öncesi kadro sözü verdi ama bu sözünü yerine getirmedi.  Taşeron işçi olarak biliyoruz iş güvenceniz yok, sendikalaşma önünde engeller var çalışma süreniz belirsiz, ücretiniz yetersiz. Alın terinden, üretimden yana olan CHP sizin iş güvencenizin güvencesi olacaktır. Aynı iş yerinde aynı işi yapan 2 kişiden biri kadrolu diğeri taşeron işçisiyse o taşeron işçisi ikinci sınıf işçi olarak görülmesi kabul etmiyoruz. CHP’li belediyelerde taşeron işçisi dahil ücret en az net 1.500 TL’dir. Böyle bir ortamda taşeron işçisini çalıştırmak 21. yüzyılın Türkiye’sine yakışmıyor. Kıdem tazminatı hakları yoktur. Biz işten çıkarılan mağdur olanın yanında olduk olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

TAŞERON ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

 

Farklı illerden gelen taşeron işçi temsilcileri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından, CHP Emek Büroları Merkez Yöneticisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve CHP Emek Büroları Merkez Yöneticisi Dinçer Mendillioğlu ile toplantı düzenledi. Toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda ‘Taşeron Çalıştayının’ düzenlenmesi için değerlendirme yapıldı.

GÜRER: “EMEKÇİLERİN HER SORUNUNU GÜNDEME GETİRECEĞİZ”

 

Toplantının ardından bir açıklama yapan CHP Niğde Milletvekili ve Emek Büroları Merkez Yöneticisi Ömer Fethi Gürer, CHP Emek Bürolarının, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa başkanlığında ülke genelinde örgütlenerek emekçilerin her sorunuyla ilgileneceğini belirtti. Emek Büroları tarafından hazırlanan ‘Taşeron İşçilik Broşürünün’ her ile gönderildiğini açıklayan Ömer Fethi Gürer, “Bu konuda toplumsal duyarlılığı artırma çalışmalarına devam edeceğiz. Sorun ortadan kalkıncaya kadar, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda bölgesel çalıştaylar düzenleyerek konuyu gündemde tutacağız” diye konuştu.

 

TAŞERON TEMSİLCİLERİNDEN KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR

 

Farklı illerden gelerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp CHP Emek Büroları Merkez Yöneticileri ile toplantı düzenleyen taşeron işçi temsilcileri de “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere gösterdiği ilgi desteği unutmayacağız. Buradan aldığımız destekle kadro mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dediler. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, “Taşeronlar, işçiler, kadro, alıncaya, kadar, mücadelemiz, sürecek”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kılıçdaroğlu: “Taşeronlar işçiler kadro alıncaya kadar mücadelemiz sürecek”
Yorumlar
Haber Yazılımı