301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Aralık 2020 - Çarşamba 20:37
 
Koronavirüs Aşısı Gelmeden Dolandırıcılar Harekete Geçti
Koronavirüs aşısı Türkiye'ye gelmeden dolandırıcılar harekete geçti.
SAĞLIK Haberi
Koronavirüs Aşısı Gelmeden Dolandırıcılar Harekete Geçti

Cep telefonundan “Aşı Randevu Oluşturma” mesajı gönderen veya arayan dolandırıcılar, bu kez aşı randevusu bahanesiyle kimlik bilgilerini ele geçirdikleri kişileri dolandırmaya başladı.

Aşı gelmeden dolandırıcılığı bulundu.

Amasya’nın Merzifon ilçesinde dolandırıcıların yeni yöntemi “Aşı Randevu Oluşturma” mesajına karşı vatandaşlar broşürlerle uyarıldı.

Mesaj yoluyla dolandırıcılık olayları nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iş yerleri sahipleri ile vatandaşları dolandırıcılığa karşı uyardı ve broşürlerle bilgilendirdi.

"Cep telefonunuza gönderilen mesajlara karşı duyarlı olalım"

Kimlik bilgileri ele geçirilen kişilerin dolandırdıklarını söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Sunay Öztürk, “Cep telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma' mesajını açmayın!

Yeni bir dolandırıcılık şekli olan, ‘Sağlık Bakanlığından arıyoruz', ‘aşıda önceliklisiniz' ve ‘size kayıt oluşturalım' diyerek kişisel bilgilerinizi alıp dolandırıcılık yapmak isteyen kişiler tarafından, cep telefonunuza gönderilen mesajlara karşı duyarlı olalım” dedi.

Bu gönderilere itibar edilmemesi gerektiğini belirten Öztürk, şüpheli her durumda 112 Polis İmdat hattının aranmasını ifade etti. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Koronavirüs, Aşısı, Gelmeden, Dolandırıcılar, Harekete, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı