301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 15:37
 
Kulis: Süleyman Soylu, kimseye haber vermeden Diyarbakır’a gitti, Diyarbakır Anneleri’ne “Beni Erdoğan’a övün” dedi
Cumhuriyet Yazı İşleri Müdürü İpek Özbey, “İçişleri Bakanı Süleyman Soyluʹnun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın Diyarbakır ziyaretinden iki gün önce gizlice Diyarbakır anneleriʹni ziyaret ederek, ‘Erdoğanʹa beni övün’ dediği” yönünde kulis edindiğini aktardı.
SİYASET Haberi
Kulis: Süleyman Soylu, kimseye haber vermeden Diyarbakır’a gitti, Diyarbakır Anneleri’ne “Beni Erdoğan’a övün” dedi

Halk TV’de ekrana gelen “Perdenin Önü Arkası” programına konuk olarak katılan Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İpek Özbey, Soylu’nun Diyarbakır annelerine “Erdoğan’a beni övün” dediğini kulis bilgisi olarak aktardı.

Soylu’nun iki gün önce gizlice Diyarbakır’a gittiğini söyleyen Özbey, ziyaretin gizlice yapıldığını ifade etti.

Özbeyʹin açıklamasının ilgili bölümü şöyle:“Sabah erken saatlerde Erdoğanʹın Diyarbakır gezisi konuşulmaya başlandı. Bana dendi ki iki gün önce Süleyman Soylu gizlice Diyarbakırʹa gitti, basına haber verilmedi.

Hiçbir fotoğrafının çekilmesine izin verilmedi ve bu sabah geri döndü denildi.Sonra ˮSüleyman Soylu Ankaraʹya gitti ama daha sonra Erdoğanʹın uçağı ile Diyarbakırʹa geldi.ˮ denildi.

O arada neden gidildiğini bilmiyorum. Orada Diyarbakır anneleri ile konuşmasında ˮBeni Erdoğanʹa övünˮ dediği söyleniyor.

”Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etmiş; burada, organize suç örgütü lideri Sedat Peker videolarının başladığı mayıs ayından beri ilk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte görüntü vermişti.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kulis:, Süleyman, Soylu,, kimseye, haber, vermeden, Diyarbakır’a, gitti,, Diyarbakır, Anneleri’ne, “Beni, Erdoğan’a, övün”, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı