301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 17:08
 
Levent Üzümcü “Cumhuriyet Benim” festivaline Katıldı
Ünlü tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, Maltepe Belediyesi’nin "Cumhuriyet Benim" festivaline katıldı.
KÜLTÜR Haberi
Levent Üzümcü “Cumhuriyet Benim” festivaline Katıldı

Cumhuriyetin 94. Kuruluş yılını 94 etkinlikle kutlayan Maltepe Belediyesi, tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’yü  Maltepelilerle buluşturdu. Söyleşide konuşan Üzümcü, “Çocuklarıma daha iyi bir gelecek bırakabilmek dışında hiçbir hesabım yok” dedi.

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, senaristliğini Turgut Özakman’ın, yönetmenliğini Ziya Öztan’ın yaptığı “Cumhuriyet” dizisinin dördüncü bölümü gösterildi.

Gösteriminin ardından konukların sorularını yanıtlayan Üzümcü, “İnsanın vatanı gibisi yoktur. Milyonlarca lira paranız olsun, siz yurt dışına gittiğinizde o ülkenin dilinin çok iyi konuşamıyorsanız orada bir değeriniz yoktur. Bu hayatta doğru dürüst yaşayabilmek, çocuklarıma daha iyi bir gelecek bırakabilmek dışında hiçbir hesabım yok. Bu hesabı yapmayan insanların bir parça oturup düşünmesi gerekiyor. Bu ülkenin görmüş olduğu en aydın insanlardan biri okuma yazma dahi bilmeyen Sivaslı kör bir köylüydü. Aşık Veysel’di. Enerjinizi ve çabanızı sizin gibi düşünen dostlarınıza harcayın. Sizinle aynı dünya görüşüne inanan eşinizi, dostunuzu arayınız. Onlarla bağınızı sakın koparmayın. Çünkü bu güzel yarın bir gün çığ gibi büyüyecektir” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Levent, Üzümcü, “Cumhuriyet, Benim”, festivaline, Katıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Levent Üzümcü “Cumhuriyet Benim” festivaline Katıldı
Levent Üzümcü “Cumhuriyet Benim” festivaline Katıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı