Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 14:39
 
Maltepe Belediye'si iftiraya savaş açtı
Maltepe Belediyesi, bazı haber siteleri ve sosyal medya mecralarında yayınlanan haberler üzerine mahkemeye başvurdu. Mahkemenin verdiği kararla,Maltepe Belediyesi’nin itirazını haklı bulunurken, ilgili haberlere erişimin de engellenmesine karar verildi.
GÜNDEM Haberi
Maltepe Belediye'si  iftiraya savaş açtı

“CHP’li Maltepe Belediyesi taciz iddiasıyla çalkalanıyor” başlıklı www.flashaber.com adresinde yayınlanan haberin erişimi, belediyenin başvurusu üzerine mahkemece engellendi. T.C. İstanbul Anadolu 1. Sulh CezaHakimliği’nin gerekçeli kararında şunlar kaydedildi:

“Maltepe Belediyesi’nde kamu görevlisi olan bir kişinin işlemiş olduğu iddia edilen kişisel bir suç eylemi nedeniyle, “CHP’li Maltepe Belediyesi taciz iddiasıyla çalkalanıyor” başlığı altında verilen haberin, kişileri adli bir olaydan haberdar etmekle birlikte, okuyucular nezdinde bu eylemin Maltepe Belediyesi çatısı altında işlendiği ve Maltepe Belediyesi yönetiminin bu suça taraf olduğu, bu suçtan haberdar olduğu, tedbir almadığı yahut örtbas ettiği gibi algılar yaratmaya müsait olması sebebiyle talep ve itiraz yerinde görülerek, itirazın kabulüne karar vermek gerektiğinden aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur.

KARAR: Gerekçesi yukarıda açıklandığı üzere;

1-İtiraz edenin İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2017/2012 D. İş kararına yönelik itirazın kabulüne,

2-5651 sayılı yasanın 9/3 maddesi gereği talepten belirtilen internet adresindeki yayına erişimin engellenmesine dosya üzerine yapılan inceleme sonucu kesin olarak karar verildi.”

*İFTİRAYA GEÇİT YOK*

Daha önce de İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yine asılsız haberlerle ortaya atılan ihaleye fesat karıştırma iddialarına ilişkin şikâyetler üzerine soruşturma yürütmüş, böyle bir durumun söz konusu olmadığını tespit etmiş ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmişti.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Belediye'si, , iftiraya, savaş, açtı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe Belediye'si  iftiraya savaş açtı
Yorumlar
Haber Yazılımı