Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 17:00
 
Maltepe Belediyesi “asbest”e Geçit Vermiyor
Maltepe’de son 1.5 yıl içerisinde bin 22 binada denetim yapan Maltepe Belediyesi ekipleri, kanser başta olmak üzere pek çok ciddi hastalığa yol açan asbeste geçit vermedi.
SAĞLIK Haberi
Maltepe Belediyesi “asbest”e Geçit Vermiyor

İstanbul’dan tüm Türkiye’ye örnek olan Maltepe Belediyesi, son 1.5 yıl içerisinde bin 22 binada asbest denetimi gerçekleştirdi. 205 binada asbeste rastlanırken, bu binalar asbestten arındırıldıktan sonra yıkım ruhsatı verildi.

İstanbul’da, asbest denetimi yapan belediyeler arasında asbest söküm uzmanı tek belediye olan Maltepe Belediyesi’nin asbest çalışmaları hakkında bilgi veren Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün koyduğu kurallara da dikkat ettiklerini ifade ederek, söküm işlemlerinde kişisel koruyucular ile denetimlerin gerçekleştirildiğini vurguladı.

ASBEST NEDİR?

Isıya, aşınmaya ve kimyasal maddelere çok dayanıklı lifli yapıda bir mineral olan asbest; halk arasında toprak, gök toprak ve çelpek gibi isimlerle biliniyor. Kanser gibi ciddi hastalıklara neden olan bu madde, kazanlarda, su borularında, çatı kaplama malzemelerinde ve zemin döşemelerinde görülüyor.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, “asbest”e, Geçit, Vermiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı