301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Şubat 2021 - Çarşamba 21:17
 
Maltepe Belediyesi Kamuoyu Açıklaması
Maltepe Belediyesi grev kararı alan işçiler için açıklama yaptı.
BÖLGE HABERLERİ Haberi
Maltepe Belediyesi Kamuoyu Açıklaması

Maltepe belediyesinden kamuoyunu bilgilendirmek için yapılan açıklamada:

''DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile 6 aydır süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz sonucunda, en düşük ücret alan emekçilerimize ikramiyeler hariç 47’lik zamla 4.188 TL ücret önerimiz sendika yönetimi tarafından reddedilerek grev kararı alınmıştır.Belediye Meclis’imiz ve kurumuzca yetkilendirilen SODEM-SEN ve yetkili işçi sendikası ile görüşmeler devam etmektedir.

Anayasal hak olan grev kararına yasal çerçevede kalınması durumunda saygı duyuyoruz. Ülkemizde özellikle Pandemi koşulları nedeniyle her geçen gün artan ve yoğunlaşan geçim sıkıntısının, toplumun her katmanını etki altına aldığına şahidiz. Kurumumuzda görev alan her birey, birer elçi görevi üstlenmektedir. Tasaları, kıvançları ve mutlulukları bizlerindir. Fakat kurumumuz da bu şartlarda bütçe gerçeklerine göre hareket etmek durumundadır.Kurumumuz; öncelikle Maltepe Halkının vergileriyle oluşan bütçe ile Maltepelilere adil, eşit ve ulaşılabilir hizmet etme mecburiyetindedir. 

Bu nedenle; saygı ile yaklaştığımız grev sürecinde emekçilerimizin alın terinin arkasına saklanan art niyetli bir grup tarafından, mesaisini sürdürmek isteyen emekçilerimiz ve evsel atıklar için görev alacak araçlarımız engellenmektedir. Gerekli tutanak ve görüntüler alınmış olup, yasal süreç başlatılması adına başvurular yapılmıştır.Fakat yetkili kamu kurumlarına yaptığımız başvurular her nedense göz ardı edilmektedir.Halkın sağlığı üzerinden siyasi menfaat elde edilmesinin amaçlanması,demokratik rejimlerde siyasi ve kamuya ait her kuruma yapılan en büyük ihanettir.Görevi kamuya hizmet etmek olan kamu yöneticilerinin de siyasi iktidarlara göre konum alması kabul edilebilir değildir.

 

Maltepe halkına olan görev bilincimiz ve kararlılığımız nedeniyle; emekçilerimizin, anayasal haklarına gölge düşürecek eylemlere müsaade etmemelerini ve yasal sınırlar içerisinde kalmalarını temenni ediyoruz. Halkımızın sağlığını tehdit eden unsurların oluşmaması için düzen almakla yükümlü kamu yöneticilerinin Maltepe Halkına sorumluluğu olduğunu hatırlatmakta fayda görüyoruz. Aksi yaşanacak her olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. ''

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, Kamuoyu, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı