301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 22:58
 
Maltepe Belediyesi temizlik işçileri iş bıraktı: Çöp kamyonları kendi başlarına işe çıkmayacak
Maltepe Belediyesiʹnin taşeron şirketi MATAŞ işçileri, toplu iş sözleşmesinin hükümleri yerine getirilmediği ve haksız işten çıkarmalar yaşandığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi başlattı.
GÜNDEM Haberi
Maltepe Belediyesi temizlik işçileri iş bıraktı: Çöp kamyonları kendi başlarına işe çıkmayacak

Aydınevler Mahallesiʹndeki belediye garajında toplanan işçiler, işten çıkarılan arkadaşlarını geri alıncaya kadar iş bırakma eylemini sürdüreceklerini bildirdi.

Saat 21.00 ile 04.00 arasında mesaisi olan işçiler, çöp kamyonlarını çalıştırmayarak oturma eylemi yaptı.DİSK Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 2 Nolu Şube Başkanı Yenigül Özen Dolgun, eyleme destek veren iş yeri temsilcisi arkadaşlarının iş akdinin feshedildiğini söyledi.

Dolgun, ˮBu yüzden bugün burada iş bıraktık. Çöp kamyonları kendi başlarına işe çıkmayacak, arkadaşlarımız kullanıyor bu araçları. Maltepe halkını cezalandırmak üzere burada değiliz. Burada hukuksuz bir uygulama var. 10 aydır uygulanmayan bir toplu iş sözleşmemiz var. Bu hukuksuz uygulamadan vazgeçtiklerinde bizim arkadaşlarımız çalışmaya devam edecek. Burada yazın sıcağında kışın soğuğunda Maltepe halkının çöpünü topluyor bu arkadaşlarımız. Biz hizmet vermeye devam edeceğiz, kimseyi cezalandırmak için burada değiliz. Bu ekonomik krizde bizi açlıkla yüz yüze bırakanlar imzaladıkları toplu iş sözleşmesini yok sayarak bizi açlıkla terbiye etmeye kalkmasınlar. Biz haklarımız verilinceye, arkadaşlarımız alınıncaya kadar mücadelemizi burada sürdüreceğiz. Maltepe halkının da buna katkı sunacağına inanıyorum.ˮ diye konuştu.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, temizlik, işçileri, iş, bıraktı:, Çöp, kamyonları, kendi, başlarına, işe, çıkmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı