Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Kasım 2015 - Çarşamba 22:59
 
Maltepe Belediyesi Üç Kuşak Öğretmeni Buluşturdu
Maltepe Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte 3 kuşak öğretmeni buluşturdu.
EĞİTİM Haberi
Maltepe Belediyesi Üç Kuşak Öğretmeni Buluşturdu

Maltepe Küçükyalı Pinhan Restaurant ta gerçekleştirilen organizasyona Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner ile aralarında Köy Enstitüleri Derneği üyelerinin de bulunduğu çok sayıda öğretmen katıldı.

Belediye Başkanı Ali Kılıç Bir uçtan öbür uca baktığınızda insanların dostluk ve barış adına kol kola girdiği bir ülkenin topraklarında yaşıyoruz. Anadolu ya baktığımızda bir öğretmen bir köyü bir ilçeyi değiştirebiliyordu. Öğretmenler bir ilin vizyonunu yaratabiliyordu. Gün dayanışma günü. Gün aydınlık Türkiye yi birlikte kurma günü. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum diye konuştu.

KÖY ENSTİTÜLERİ'NDEN YENİ KUŞAK ÖĞRETMENLERE

Düzenlenen yemeğe Köy Enstitüleri öğretmenleri emekli öğretmenler ve yeni kuşak genç öğretmenler katıldı. Gecenin onur konuğu ise Arifiye Köy Enstitüsü öğretmeni Ali Cengiz Hanoğlu oldu. Gecede Hanoğlu öğrencisi ve daha sonra öğretmen olan Hayrettin Uzungüngör ile buluşurken Uzungüngör de öğrencisi Ömer Ayaz ile bir araya geldi. Üç kuşak öğretmen ve öğrencilerin buluşmasına vesile olan yemekte Başkan Kılıç tarafından Ali Cengiz Hanoğlu na çiçek takdim edildi. Şiirlerin okunduğu gece müzik dinletileriyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, Üç, Kuşak, Öğretmeni, Buluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı