301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 10:53
 
Maltepe’de 301 bin kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verildi
“Daha sağlıklı ve daha mutlu Maltepe” sloganıyla çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren Maltepe Belediyesi,son 4 yılda 301 bin 793 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti sundu.
SAĞLIK Haberi
  Maltepe’de 301 bin kişiye ücretsiz sağlık hizmeti verildi

Maltepe Belediyesi tarafından Küçükyalı Mahallesi’nde hizmete açılan tıp merkezi, modern binası ve teknik donanımıyla vatandaşlara ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmeti sunuyor.

2017 yılında faaliyete başlayan tıp merkezinde, bir yıl içerisinde 57 bin 135 kişi, ücretsiz sağlık hizmeti aldı.

Maltepe Belediyesi Hastaneler Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan ve 11 bin 500 metrekare kullanım alanına sahip olan Maltepe Tıp Merkezi, şu anda mevcut 10 uzmanlık dalında (göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları, Ağız ve diş sağlığı, dâhiliye, genel cerrahi, Aile hekimliği, biokimya, radyoloji) 14 uzman doktorla,  vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti sunuyor. Tıp merkezinde 2018 yılında, 30’a yakın uzmanlık dalında sağlık hizmetiverilmesi  hedefleniyor.

30 BİN KİŞİYE EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nin yanı sıra,Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde sürdürdüğü faaliyetlerle de dikkat çekiyor.

2014 yılından bugüne kadar, sağlık işleri ve tıp merkezi bünyesindetoplam 301 bin 793 kişiye ücretsiz sağlık hizmeti sunan belediye, altın kart, buton ve evde sağlık hizmetleri ile de vatandaşların takdirini kazandı.

65 yaş üstü vatandaşlara ve engelli vatandaşlara yönelik sürdürülen altın kart uygulaması sayesinde, 30 bin 468 kişiye evde sağlık hizmeti sunuldu.

Genç nesillere yönelik de bilinçlendirme çalışmaları yapan ekipler, son 4 yılda 38 bin öğrenciye okullarında “ergenlik ve şiddet” “hijyen ve tuvalet” eğitimi verdi. Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca ilçe genelinde esnafa yönelik “hijyen eğitimi”ni de sürdürüyor. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: , , Maltepe’de, 301, bin, kişiye, ücretsiz, sağlık, hizmeti, verildi, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı