Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Temmuz 2018 - Cumartesi 18:05
 
Maltepeʹde babasına bomba yollayan sanığa 35 yıl hapis
İstanbul Maltepeʹde, 31 Kasım 2016 tarihinde hazırladığı bombalı paketi babasına ait işyerine bırakan ve babası ağır olmak üzere işyerinde bulunan iki kişinin daha yaralanmasına neden olan sanık Alican Kurdaşʹın 61 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada karar çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Maltepeʹde babasına bomba yollayan sanığa 35 yıl hapis

Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesiʹnde görülen duruşmaya tutuklu sanık Alican Kurdaş cezaevinden getirilirken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu..

“ÇOK PİŞMANIM”.

Son savunması sorulan sanık Alican Kurdaş pişman olduğunu dile getirerek, “Yaklaşık iki yıldır tutukluyum. Pişmanlık duymadığım bir gün olmadı. El yapımı küçük bir patlayıcı yaptığımı düşünüyordum. Size yemin ederim amacım zarar vermek değildi. İsteseydim babama zarar verebilirdim. Amacım babamı öldürmek değildi. Sonuç istediğimden kötü oldu. Bu nedenle çok pişmanım” dedi..

BABA ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ.

Müşteki Özdemir Osman Kurdaşʹın avukatı söz alarak, babanın vicdanen sanık hakkındaki şikayetinden vazgeçtiğini söyledi..

“PİŞMAN VE ÜZGÜNÜM”.

Son sözü sorulan sanık Kurdaş, “Yaşananlardan dolayı çok pişman ve üzgünüm” dedi..

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULAMADI.

Mahkeme heyeti, sanığı babası Özdemir Osman Kurdaşʹa karşı eyleminden dolayı “tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sevgi Özcanʹa karşı eyleminden dolayı “olası kastla yaralama” suçundan 6 yıl hapis, Şahnur Ağaikʹe karşı eyleminden ise aynı suçtan 3 yıl hapis cezasına karar verdi. Cezada iyi hal indirimi uygulamayan mahkeme, “tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya kullanılması” suçundan da 6 yıl hapis ve 12 bin lira para cezasına hükmetti..

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepeʹde, babasına, bomba, yollayan, sanığa, 35, yıl, hapis,
Yorumlar
Haber Yazılımı