Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 22:39
 
Maltepe’de çocuklar için şenlik vakti
Maltepe Belediyesi’nin, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Prof. Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde,21 Ocak-01 Şubat tarihlerinde ücretsiz düzenleyeceği “Sömestr Tatili Çocuk Şenliği” başlıyor.
ÇOCUK Haberi
Maltepe’de çocuklar için şenlik vakti

Şenlikte, tiyatronun sevilen sanatçıları ve tiyatro grupları, birbirinden eğitici ve eğlendirici oyunlarını, sevimli kahramanların öykülerini Maltepeli çocuklar için sahneleyecek.

 

12 GÜNE 12 AYRI ÇOCUK OYUNU

 

Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu, Uygur Çocuk Tiyatrosu, Mavi Kumpanya, Maltepe Belediye Tiyatrosu, Hospitadent Çocuk Tiyatrosu, 12 ayrı çocuk oyunuyla minik izleyicilerin karşısına çıkacak. Şenlikte, tiyatronun usta ismi Enis Fosforoğlu’nun yazdığı, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’nden (UEFA) teşekkür alan “Futbol Bir Oyundur” isimli müzikli çocuk kabaresinin gösterimi yapılacak. Şenlik boyunca, çocuk tiyatrolarından sonra çocuklar için maskotlar eşliğinde yüz boyama etkinliği düzenlenecek ve balon dağıtılacak.

 

KENDİ MASALLARINI YAZACAKLAR

Çocuk masalları yazarı, dramaturgPınar Merterkek de, 21- 26 Ocak tarihlerinde “Kendi Masalını Kendin Yaz, KendinAnlat” isimli atölye çalışmasıylaçocuklar ile bir araya gelecek.Merterkek, geliştirdiği formatıyla Türkiye’de bir ilk olan çalışmasını Maltepeli çocuklar ilegerçekleştirecek. Masalın çocuk gelişimine katkısından yola çıkan Merterkek, çalışmanın birinci modülünde,kendi kitaplarından bir masalıçocuklara canlandırarak anlatacak. İkinci modüldeses, nefes, imaj, role bürünme teknikleri ve yaratıcı drama ile her çocuğun sahne üzerinde anlatacağı masalını, ekip arkadaşları canlandıracak.Atölye çalışmalarının her bir bölümü9-14 yaş arası25 çocuk ile gerçekleşecek.

 

MASAL OKUMA SAATLERİ

Şenlikte, Mavi Kumpanya oyuncuları 27 Ocak-01 Şubat tarihlerinde, “Masal Okuma Saatleri” ile minik izleyicilerin karşısına çıkacak.  “Hayal Et Gerçekleşsin” sloganıyla düzenlenecek okuma saatinde, çocukların hayallerindeki sürpriz kahramanlar, masal okurken karşılarına çıkacak. Türkiye’de bir ilk olan canlandırmalı masalda, çocukların hayal güçlerinin gelişerek teknoloji bağımlılıklarının azaltılmasına katkı sunulacak.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe’de, çocuklar, için, şenlik, vakti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı