301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Kasım 2017 - Cuma 22:40
 
Maltepe'de Emektar Öğretmenler Unutulmadı
Maltepe Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilçenin emektar öğretmenlerini kahvaltıda buluşturdu.
GÜNDEM Haberi
Maltepe'de Emektar Öğretmenler Unutulmadı

Maltepe Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ilçenin emektar öğretmenlerini kahvaltıda buluşturdu. Buluşmaya katılanların Öğretmenler Gününü kutlayan  Maltepe Belediye Başkanı  Ali Kılıç, "İlimle, bilimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Karanlıkları yenmek için sizlere ihtiyacımız var" diye konuştu.

Maltepe'de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi.

Kahvaltıya,  Maltepe Belediye Başkanı  Ali Kılıç'ın yanı sıra,  Maltepeİlçe Milli Eğitim Müdürü  Faik Kaptan, ilçedeki okul müdürleri, emekli öğretmenler ve yeni kuşak genç öğretmenler katıldı. Etkinliğin onur konuğu ise 95 yaşındaki,  Arifiye Köy Enstitüsü öğretmeni Ali Cengiz Hanoğlu oldu. Başöğretmen  Atatürk, silah arkadaşları ve şehit düşen öğretmenler anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından söz alan  Maltepe Belediye Başkanı  Ali Kılıç, "Hz. Ali efendimizin bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum dediği gibi, siz bizlere bir hayat öğrettiniz. İnsan olmamızı, doğa sevgisini, hayvan sevgisini, Anadolu erenlerinin sevgisini,  Mevlana'yı, Yunus'u,  Hacı Bektaş'ı bize sizler öğrettiniz. Biz de o yoldan yürümeye, halka hizmeti hakka hizmet saymaya devam ediyoruz" dedi.

"Size ihtiyacımız var"

"Muştan  Şırnak'a,  Edirne'den  Tekirdağ'a,  Hakkari'den  Ardahan'a,  Antalya'dan  Samsun'a kadar bu ülkenin her bir karışında sizlerin emeği var" diyen Kılıç, "O kadar ulu, o kadar yücesiniz ki, ben Maltepeliler adına önünüzde düğmemi ilikleyip saygıyla eğilmeyi bir görev biliyorum. İyi ki varsınız.  Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkenin geleceğini emanet ettiği siz öğretmenlerden öğrendiklerimizi, bizden sonraki kuşaklara aktaracağımızdan şüpheniz olmasın. İlimle, bilimle gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Karanlıkları yenmek için sizlere ihtiyacımız var" şeklinde konuştu. Etkinliğin onur konuğu  Arifiye Köy Enstitüsü öğretmeni Ali Cengiz Hanoğlu ise duygularını, şöyle ifade etti: "Bütün bu başarılarımızın en büyük emektarları, annelerimiz, eşlerimiz ve tüm kadınların hakkı ödenmez. Ancak bu ülkede kadınlara gereken değer verilmiyor. Ne yazık ki biz öğretmenlere de sahip çıkılmıyor.  Maltepe Belediye Başkanı  Ali Kılıç, yıllardır burada bizlere sahip çıkıyor. Sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum".

Konuşmaların ardından müzik dinletileriyle devam eden etkinlikte  MaltepeBelediye Başkanı  Ali Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  Faik Kaptan, ömrünü eğitime adayan emekli 63 öğretmene, teşekkür plaketi takdim etti

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe'de, Emektar, Öğretmenler, Unutulmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe'de Emektar Öğretmenler Unutulmadı
Maltepe'de Emektar Öğretmenler Unutulmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı