Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 13:29
 
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet
Maltepe Belediyesi, güvenli sokaklar projesi kapsamında son 2 senedir yapılan okul önlerinde belediye zabıtası uygulamasını, bu eğitim-öğretim yılında da uygulamaya başladı.
EĞİTİM Haberi
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet

Uygulamayla, okul önlerinde trafik düzenlemesini sağlayacak zabıtaların, uyuşturucu ve benzeri tehditlere karşı da öğrencileri koruması amaçlanıyor.

Okulların açılmasıyla birlikte, Maltepe Belediyesi’nin iki yıl önce hayata geçirdiği “Okul Önü Zabıta” görevlileri de iş başı yaptı. Belediyeye bağlı zabıtalar, güvenli sokaklar projesi kapsamında, okul önlerinde öğrencilerin giriş ve çıkış saatlerinde trafik akışını sağlarken, uyuşturucu satıcılarına, çetelere ve diğer tehlikelere karşı daöğrencilere yardımcı oluyor. Üzerlerinde, “trafik zabıta” yazılı yelekler bulunan görevliler, ellerindeki “dur” ve “geç” işaretleriyle okul önlerinde trafiği düzenleyip, öğrencilerin rahat ve güvenli bir biçimde okullarına ulaşmalarını sağladı.

ÖĞRENCİLER VE VELİLER MEMNUN

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ellerindeki imkânlar nispetince ücretsiz öğrenci servisleriyle birlikte okul önlerine zabıta birimleri konuşlandırarak, çocukları tehditlerden koruduklarını ifade etti. Uygulamadan, veliler de oldukça memnun. Okul önlerindeki uyuşturucu tehdidi gibi olumsuzluklarda ciddi anlamda azalma olduğunu kaydeden veliler, “Çocuklarımızı artık güvenle okullara bırakıyoruz” diye konuştular.  

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe'de, Okullar, Zabıtaya, Emanet,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet
Maltepe'de Okullar Zabıtaya Emanet
Yorumlar
Haber Yazılımı