301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 11:51
 
Maltepe Kaymakamı, şehit ve gazi ailelerini ağırladı
Maltepe’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gazilerimiz için, Kaymakamlık tarafından bir yemek organize edildi.
GÜNDEM Haberi
 Maltepe Kaymakamı, şehit ve gazi ailelerini ağırladı

Altayçeşme’de bulunan Cemilusta Köfte ve Balık Restoranı'nda düzenlenen yemeğe Maltepe’deki şehit aileleri,  gaziler ve yakınları katıldı. Yemekte, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral  Mehmet Salih Akay’ın yanı sıra General Nurettin Baransel Kışlası 23. Motorlu Alay Komutanı Piyade Albay Ahmet Yalçın İskender,  Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Gültekin Karataş ve Melih Morsünbül, AK Parti İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, CHP İlçe Başkanı Zeynep Babacan,  MHP İlçe Başkan Mesut Kamburoğlu, İlçe Emniyet Müdürü  Salih Şahbey, kurum amirleri ve muhtarlar da yer aldı.

Yemeğe ev sahipliği yapan Maltepe Kaymakamı Muftun Dallı, 15 Temmuz'un artık bir tarih olmaktan çıktığını ve bir kavram haline geldiğini söyledi.Dallı,o günü hep birlikte yaşadıklarını hatırlatarak şöyle dedi. "15 Temmuz birlik ve beraberliğimizin, yürek yüreğe olduğumuzun, omuz omuza verdiğimizin,Türkiye olduğumuzun, "vatan" ekseninde durduğumuzun Anadolu olduğumuzun ilanıdır.İhanete,indirilen en büyük darbedir." 

 

"15 Temmuz; coğrafyanın son kalesi, iki yüz yıldır ülkelerinden kovulan herkesin sığınağı, vatansızlara vatan olan, yetimleri bağrına basan Anadolu’nun bütün coğrafyaya yol-yordam öğrettiği, yeni istiklal savaşlarının yöntemini gösterdiği gündür."

 

"O gece şehit veya gazi olan, sakat kalan, yetim kalan, dua eden, öfkesini sokaklara taşıran, cümlelere taşıyan, Allah’ın kalplerine müjdeler indirdiği, korkuyu unutturduğu herkes bu ülke için, bu millet için kutsaldır.  Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı uzun ömürler, tedavileri devam eden gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Tuana Sarıkaya
Etiketler: , Maltepe, Kaymakamı,, şehit, ve, gazi, ailelerini, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı