301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 12:45
 
Maltepe Kaymakamlığı Town Twinning'e Davet Edildi
Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle 22-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Town Twinning 2017 konferansına Maltepe Kaymakamlığı projelerini tanıtmak ve AB ülkeleriyle işbirliğini geliştirmek üzere davet edilmiştir.
KÜLTÜR Haberi
Maltepe Kaymakamlığı  Town Twinning'e Davet Edildi

Konferansa 14 AB ülkesinden toplam 28 yerel yönetim davet edilmiş olup, Maltepe Kaymakamlığı bu konferansa davet edilen 3 kaymakamlıktan biri olmaya hak kazanmıştır.

Bu Programa İkinci Kez Katılıyoruz

Şehir Eşleştirme programının ilk projesi olan “İstanbul AB’ye Hazırlanıyor Projesi” Avrupa Birliği Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında 26 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen bir protokol ile hayata geçirilmiş ve 2015 yılının sonunda başarıyla tamamlanmıştı. İlk projede İstanbul ilindeki mülki idarelerin ve yerel yönetimlerin Avrupa Birliği süreci ile ilgili farkındalıklarının ve etkinliklerinin arttırılması hedeflenmişti.

 

Bu kapsamda “Şehir Eşleştirme Programı” ile Maltepe ilçesi İspanya’nın Villa Franca De Los Barros ilçesi ile kardeş şehir görüşmeleri yürütülmüş ve iki ilçe arasında karşılıklı çalışma ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmeler sonucunda Kaymakamlığımız ile Villa Franca de Los Barros’un proje ortağı olduğu bir Erasmus+ KA2 stratejik işbirliği proje başvurusu yapılmış ve projemiz İspanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Yeni Proje Çağrısı Hakkında

İlk proje çağrısından farklı olarak yeni açıklanan çağrıya sadece İstanbul’dan değil tüm Türkiye’den mülki idarelere ve Belediyelere başvuru hakkı verilmiştir. İşbirliği yapacak ilçeler için kapasite geliştirme ve kardeş şehir uygulamaları alanlarında 130.000 Euro hibe desteğinin sağlanacağı bu proje çağrısına, Kaymakamlığımız eğitim, göçmenlerin kültürel uyumu ve turizm alanlarında sunacağı proje teklifleriyle katılacaktır.

İşbirliği geliştirdiğimiz ülkeler ve yerel yönetimleriyle yapılması öngörülen projeler konferans sonrasında ilan edilecektir. Proje çağrısı ve katılımcılarla ilgili daha ayrıntılı bilgiye konferansın resmi web sitesi https://www.towntwinningconference.com adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Kaymakamlığı, , Town, Twinning'e, Davet, Edildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe Kaymakamlığı  Town Twinning'e Davet Edildi
Maltepe Kaymakamlığı  Town Twinning'e Davet Edildi
Maltepe Kaymakamlığı  Town Twinning'e Davet Edildi
Maltepe Kaymakamlığı  Town Twinning'e Davet Edildi
Yorumlar
Haber Yazılımı