Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 23:50
 
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı
Maltepe Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen arsa üzerine bölgede yaşayan Trabzonlu iş adamları tarafından yaptırılan Başkanlığını Kamil Karabak'ın yürüttüğü Maltepe Trabzonlular Derneği Eğitim ve Kültür Derneği Merkezi törenle açıldı.
GÜNDEM Haberi
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı

İki katı Maltepe Belediyesi tarafından kültür merkezi olarak kullanılacak olan dört katlı merkezin açılışına İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ak Parti Yerel yönetimler Başkanı Erol Kaya, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, DYP Eski İl Başkanı Faik İçmeli, Maltepe Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve kalabalık bir hemşeri grubu katıldı.

 

Açılış sonrası Maltepe Belediyesi ekipleri tarafından açılışa katılan Trabzonlulara ve halka Kavurma, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan yemek ikramlarında bulunuldu.

 

Merkezin konferans salonunda bir konuşma gerçekleştiren Bakan Soylu, çok önemli bir zaman diliminden geçildiğini, etraftaki ateşin çok net bir şekilde ortada olduğunu söyledi.

Uzun zamandır Türkiye'nin; ayağa kalkmasının, özgüvenini yakalamasının, yaşanılan coğrafya içinde doğruyu, aklı, hakikati ve geleceği kendi ellerinde tutmasının istenmediği bir süreçle karşı karşıya olunduğunu ifade eden Soylu, "Seçim yapılır, dış dünyadan müdahale edilmeye çalışılır. Eser yaparız, bunun yapılmaması için gerekli bütün organizasyonlar ortaya konur. Ama Allah'a şükürler olsun bugün bütün bunları aşmış, bütün özgüvenimizi ortaya koymuş, yarına umutla bakan ve bütün bunlara karşı ayakları üzerinde duran bir tabloyu gerçekleştiren bir millet olarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Bu milletin misyonu tarih boyunca her zaman güçlü ve kuvvetli olmuştur. Ama bugün bambaşka bir noktadadır." diye konuştu.

Ali Kılıç, açılış törenine katıldıktan yayınladığı mesajda, 'Maltepe Trabzonlular Derneği Eğitim ve Kültür Merkezi İlçemize hayırlı olsun. Belediyemiz ve Maltepe Trabzonlular Derneği arasında imzalanan protokol sonucunda geçtiğimiz yıl yapımına başlanan tesis tamamlandı. Trabzonlu hemşerilerimize modern, samimi ve ihtiyaçlarına cevap verecek Dernek Binası’nı kazandırdık. Kazandırdığımız bu eserin açılışına; İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Maltepe Kaymakamı Sayın Meftun Dallı, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri katıldı. İlçemize hayırlı olsun' dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Trabzonlular, Derneği, Törenle, Açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı
Maltepe Trabzonlular Derneği Törenle Açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı