301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 13:02
 
Maltepeli kadınlara geri dönüşüm eğitimi
Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki kadınlara yönelik, “Atık Yönetimi ve Hijyen Eğitimi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
TEKNOLOJİ Haberi
Maltepeli kadınlara geri dönüşüm eğitimi

Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya,kadınlar büyük ilgi gösterdi.

Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Canan Aslan,evsel atıkların toplama merkezlerine gönderilmeden önce ayrıştırılarak geri dönüşüme konulmasının ülke ekonomisine katkı sağladığına dikkat çekti.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgilendirme yapan Aslan, vatandaştan gelen talepler doğrultusunda her hafta salı günü elektronik atıkların ev adreslerinden alındığını,atık pillerin toplandığını söyledi.

Veteriner İşleri Müdürü Dr. FevziKaraağaç ise katılımcılara gıdaları satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, gıdaların bozulma nedenleri, gıda kaynaklı hastalıklar, bulaşma yolları, kişisel hijyen kuralları ve mutfaktaki hijyen kurallarına yönelik bilgi verdi.  Kısa film ve slayt gösterisine de yer verilen eğitimde, katılımcıların soruları yanıtlanarak istek ve önerileri alındı. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepeli, kadınlara, geri, dönüşüm, eğitimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepeli kadınlara geri dönüşüm eğitimi
Yorumlar
Haber Yazılımı