301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 14:57
 
Maltepeli Öğrencilerin ''Hayalim Gerçek olsa projesi''
İstanbul Maltepe Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu öğrencileri Dumluʹlu öğrencilerin hayallerine hediyeler göndererek cevap verdiler.
EĞİTİM Haberi
    Maltepeli Öğrencilerin ''Hayalim Gerçek olsa projesi''

İstanbul Maltepe  Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu tarafından yürütülen "Hayalim gerçek olsa projesi" projesinde Dumlu İlk Okulunda okuyan her öğrencinin bir hayalinin gerçekleştirilmesi amaçlandığı belirtildi.

Proje hakkında bilgi veren Dumlu İlkokul Müdürü Onur Kurdulu, " Dumlu İlkokulunda okuyan öğrenciler, hayal ettiği bir hediyeyi anlatan mektup yazarak Nezahat Aslan Ekşioğlu İlk okuluna gönderdiler.

Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulu proje ekibi de bir hayal ağacı oluşturarak gelen mektupları ağacın dallarına astılar. Bu okulda okuyan her öğrenci bir mektup alarak belirtilen hayali gerçekleştirdiler.

Aynı zamanda hayaliyle alakalı ikinci bir hediye alarak Erzurumʹdaki arkadaşının hayalini gerçekleştirmiş oldular. Böylece gönül köprüsü kurulmuş oldu.İstanbulʹda toplanan hediyeler paketlenerek Erzurumʹa Dumlu İlkokuluna gönderildi.

23 Nisan Pazar günüde İstanbulʹdan gelen proje ekibi Nezahat Aslan Ekşioğlu Okul Müdürü Hasan Ali Bayrak ve Müdür Yardımcısı Ekip Başı Zübeyde Ergül tarafından Dumluʹlu çocuklara hediyeler verilerek hediyeleşme tamamlanmış oldu.

Projenin gerçekleşmesinde emek veren katkı sağlayan herkese, Dumluʹlu hemşerimiz Huma Kaplan Beyʹe de destekleri için ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Bu projede yardım etme değil hediyeleşme yoluyla hayallerin gerçekleşmesi amaçlandığı belirtildi.

Dumluʹlu dostlarımız harika misafirpervelik örneği gösterdiler

Nezahat Aslan Ekşioğlu İlk okulu heyeti proje hakkında yaptığı değerlendirmede; "Hayalim Gerçek Olsa" projemizi sonuçlandırmıştır. Dumlu ilkokul yetkilileri bizlere harika bir misafirperverlik örneği sergilemiştir. Erzurumʹun tarihi ve turistik yerlerini görmemizi sağlamışlardır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri hepimizi çok duygulandırmıştır. Ekibimize hatıra hediyeleri vermişler, yöresel tatları tattırmışlardır. Tanıştığımız öğrenciler, veliler, öğretmen ve yöneticiler sizlere minnet ve teşekkürlerini iletmişlerdir. Sayın velilerimiz projemizin ilk gününden son gününe kadar desteklerinizi hiç esirgemediniz. 195 çocuğun hayallerini gerçekleştirdiniz" dedi. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: , , , , Maltepeli, Öğrencilerin, ''Hayalim, Gerçek, olsa, projesi'', , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı