Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 10:28
 
Maltepe,Tuzla, Pendik, Ataşehir, Kartal... İstanbulʹda dehşet evleri
Asayiş Şube Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, uluslar arası bir fuhuş çetesinin İstanbulʹda faaliyet yürüttüğü yönünde bilgi aldı.
ASAYİŞ Haberi
Maltepe,Tuzla, Pendik,  Ataşehir, Kartal... İstanbulʹda dehşet evleri

Alınan bilgi üzerine teknik ve fiziki takip başlatıldı. Yapılan araştırmada, çetenin elebaşılığını Zehra Didem Ş.ʹnin(30) yaptığı çeteye ulaşıldı.

Çetenin Özbekistanlı 2 kadın üyesi, eski Doğu Bloku ve Türki Cumhuriyetlerden kadınları iş vaadiyle İstanbulʹa getiriyordu.

Kadınlar İstanbulʹda evlere yerleştiriliyordu.

Pasaportlarına el konulan kadınlara senet imzalattırılarak borçlandırılıyordu. Daha sonra çevresinde olası polis operasyonlarına karşı kamera sistemi kurulan evlerde kadınlar fuhuş yapmaya zorlanıyordu. Buna direnen kadınlar dayaktan geçiriliyor ve işkenceye maruz kalıyordu. Direnci kırılan kadınlar daha sonra çete elebaşının Pendikʹte işlettiği ruhsatsız kuaföre götürülüyor ve burada makyaj yapıldıktan sonra fuhuş yapılan evlere götürülüyordu.

Çete, Tuzla, Pendik, Maltepe, Ataşehir ve Kartalʹda faaliyet yürütüyor, çete üyelerinin müşteri listesine aldıkları kişilere özel günlerde kendilerini hatırlatma mesajı gönderiyor ve daha sonra da, 18ʹlik 20ʹlik kızlarımız geldi mesajları atarak müşteri çekiyordu. Hamile kadınlara tehditle fuhuş yaptırılırken, adet olan kadınlar da ilaç verilerek fuhuşa gönderiliyordu.

Çetenin 70 gündür kadınlara fuhuş yaptırdığı belirlendi. Asayiş Şube Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, yapılan tespitlerin ardından, geçtiğimiz çarşamba günü Tuzla, Pendik, Maltepe, Ataşehir ve Kartalʹdaki adresleri 100 polisle bastı.

Pendikʹteki kuaförün de arasında bulunduğu 11 adrese düzenlenen baskınlarda, fuhuş yaptırmaktan Emniyette kaydı bulunan çete elebaşı Zehra Didem Ş, Özbekistanlı kadınlar Khurshıda K. ve Madına A. ile Tekin D, Muhlis İ, Ferhat B, Mahmut G, İsmail U, Gökhan K. gözaltına alındı.

Evlerde fuhuş yaptırılan 15 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Aramalarda, 26 cep telefonu, 30 sim kart, tüfek, 35 fişek, 3 tablet bilgisayar, 5 pasaport, 5 flaş bellek, 8 bin 710 TL, 5 bin 532 Euro ele geçti. Yabancı uyruklu kadınlar hastaneye götürüldüğün de hepsinin bazı cinsel hastalıklar taşıdığı belirlendi. Emniyette sorgulanan ve her birinin değişik suçlardan Emniyette kaydı çıkan 9 çete üyesi sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe,Tuzla,, Pendik,, , Ataşehir,, Kartal..., İstanbulʹda, dehşet, evleri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı