Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 22:08
 
Meral Akşener’den ağır yanıt: Sn CB keşke tarih bilseydi, yazık!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Sarayıʹnda düzenlenen 40. muhtarlar toplantısında “Türkʹüm demek hakkındır, Ama Türkçülük yapamazsın, Türkçülük bölücülüktür. Kürtʹüm demek hakkındır, Kürtçülük yapmak bölücülüktür” demişti..
SİYASET Haberi
Meral Akşener’den ağır yanıt: Sn CB keşke tarih bilseydi, yazık!

Ümit Özdağ’ın ardından Meral Akşener’den de bir yanıt geldi..

Akşener sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sn,CB keşke yüz sayfa Türk tarihi ve dünya tarihi bilseydi,Gaspıralı ve Atatürk’ü anlasaydı Türkçülüğün manasını idrak ederdi.Yazık” ifadelerini kullandı.

KORAY AYDIN DA YANIT VERDİ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkçülükle ilgili sözlerine bir tepki de Koray Aydın’dan geldi.

Aydın yaptığı paylaşımda, “Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak akıl tutulmasıdır” ifadelerini kullandı..

İşte Aydın’ın paylaşımları:.

Sayın Cumhurbaşkanının “Türkçülük” hakkında söylediği sözler, Türkçülük fikri hakkındaki derin bilgisizliğini bizlere göstermiştir.Gerçi kendisi geçmişte de benzer ifadeleri kullanmış hatta “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını” da söylemişti.Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e göre Türkçülük, Türk milliyetçiliğinin bir diğer adıdır. Türk’ün ruhuna ve faydasına uygun hareket etmektir.Yusuf Akçuralar, Ziya Gökalpler, Nihal Atsızlar, Erol Güngörler Türkçüdür, Türk milliyetçisidir. Bunların hangisi bölücülük yapmıştır?Türkçülükle, Kürtçülüğü aynı şeyler olarak sunmak ise ayrı bir akıl tutulmasıdır.

Kürtçülük Barzani’dir, Apo’dur, bölücülüktür.Sayın Cumhurbaşkanına tavsiyemiz Ziya Gökalp’in “Türkçülüğün Esasları” kitabından başlayarak biraz okuma yapmasıdır.Gerçi kendisi “ben kitap okumuyorum, kitap özeti okuyorum” demiş bir kişi olarak pek de umut verici değildir.”.

SADAKATİ TÜRK MİLLETİNE OLMAYANLAR.

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözlerine Ümit Özdağ da sessiz kalmadı.Sosyal medya hesabından Atatürk portresi önünde çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Özdağ, “Türkçülük Türk milletine kayıtsız şartsız sevgi ve sadakattir. Sadakati Türk milletine olmayanlar Türkçülüğü bölücülük zanneder” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Meral, Akşener’den, ağır, yanıt:, Sn, CB, keşke, tarih, bilseydi,, yazık!,
Yorumlar
Haber Yazılımı