301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2016 - Cumartesi 11:37
 
MHPʹde Muhalifler Kararlı: Kongre Toplanmayacak Ama Kongre Salonunda Olacağız
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliğiʹnin, "Genel Kurul yapılmayacaktır" açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili saat 11.00ʹde basın toplantısı yapacaktı.
SİYASET Haberi
MHPʹde Muhalifler Kararlı: Kongre Toplanmayacak Ama Kongre Salonunda Olacağız

Akşener son dakikada basın toplantısını iptal etti.

Bunun yerine yazılı açıklama yapıldı. MHPʹde dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan ortak açıklama yaparak, yarın kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını duyurdu.

MUHALİFLER AÇIKLADI: ADRESE GİDECEĞİZ

Muhalif dört MHP Genel Başkan adayı bugün ortak açıklama ile bir gün kala arap saçına dönen Ankara Valiliğiʹnin dün geceyarısı yapılamayacağını açıkladığı kongrenin yarın yapılacağını açıkladı. MHP olağanüstü kongresi ya sürecini değerlendiren ve Adalet Bakanlığıʹnı baskı yapmakla suçlayan MHP genel başkanlığı için adaylıklarını açıklayan eski milletvekilleri Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın ile MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek genel başkanlığa aday olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ şöyle dediler: "Bütün bu anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunan MP Genel başkan adayları 15 Mayıs 2016ʹda saat 10.00ʹda kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamoyuna saygıyla bildiririz!"

SİNAN OĞAN TWITTERʹDAN DUYURDU

Kurultayla ilgili muhaliflerin ortak açıklamasını Sinan Oğan, Twitter hesabından duyurdu.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: MHPʹde, Muhalifler, Kararlı:, Kongre, Toplanmayacak, Ama, Kongre, Salonunda, Olacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı