301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2018 - Pazartesi 15:26
 
Mimarlar Odası ''Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar '' İle Devam
Mimarlar Odası 45. genel kurulunda Maltepe' den Esin KÖYMEN'in de bulunduğu “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” gurubu ile devam dedi.
GÜNDEM Haberi
Mimarlar Odası ''Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar '' İle Devam

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 45. Dönem Olağan Genel Kurul Süreci Tamamlandı.

 TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, 23-24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirdiği genel kurul süreciyle, 2018-2020 yılları arasında görev yapacak 45. Dönem Yönetim Kurulu’nu seçti.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi seçimlerine mevcut yönetimi oluşturan “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” ile “Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi” olmak üzere iki grup katıldı.

45.Dönem Olağan Genel Kurulu kapsamında ilk olarak 23 Şubat 2018 Cuma günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Nezih Eldem Konferans Salonu’nda “Alacakaranlıkta Mimarlık” temalı teknik kongre gerçekleştirildi.

25 Şubat Pazar günü saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılan oy verme işlemi sonucunda seçime “Mimarlığın Gündemi Mimarlar Odası’nda Belirlenir” belgisi ile katılan ve ülkemizin doğal, tarihi, sosyal ve kültürel değerlerini ve mimarlık kültürünü toplumun gündemine taşımayı, kentsel sorunlara karşı mimarlık ve kent dayanışma ortamlarını desteklemeyi, kent dayanışma ortamlarının kurumsallaşmasına ve yaygınlaşmasına destek vermeyi ve Mimarlığın toplumcu, ilerici, aydınlık, yaratıcı yüzünü hayata taşıyabilmeyi hedefleyen bir program çerçevesinde “mavi liste” ile seçimlere katılan “Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar” resmi olmayan sonuçlara göre kullanılan oyların çoğunluğunu alarak güven tazeledi.

Seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 45.Dönem Yönetim Kurulu asıl üyeleri;

Esin Köymen, Sinan Omacan, Ali Hacıalioğlu, Can Taşkıran, Özgür Yıldız, Ürün Biçer Özkun, Aysel Durgun, Ömer Mutlu, Derya Karadağ, Ali Tuncay Gürpınarlı, Mürsel Selçuk’tan oluşuyor.

Diğer organlara seçilen üyeler ise;

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:
Gülnaz Güzeloğlu, Emre Torbaoğlu, Serkan Öngel, Esra Akbalık, Yasemin Dura, Pınar Karaman, Özlem Aydın, Tülay Atabey Onat, Sedef Çelik, Erdem Üngür, C. Sami Yılmaztürk.

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu Asıl üyeleri:
Nurhan Kazancı, Huriye Nacar Savat, Emine Hayal Uçar, İsmail Doğan Konuk, Hüseyin Kara

Soruşturma Uzlaştırma Kurulu yedek üyeleri;
Ala Fıtnat Eylül, Güner Gürlü, Aynur Toprak, Erhan Kırca, Tülin Barutçular

Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri:
Macit Toz, Raşit Öztürk, Mehmet Sinan Özkan, İlmen Gözde, Abdi Serhan Şakar

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri

Erol Türkmen, Soner Yeler, Yücel Yılmaz, Emine Coşkun, İlhami Kurt

Yeni seçilen TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi 45.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri mazbatayı aldıktan sonra yapacakları ilk toplantıda görev dağılımını gerçekleştirecek.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Mimarlar, Odası, ''Çağdaş, Demokrat, Toplumcu, Mimarlar, '', İle, Devam,
Yorumlar
Haber Yazılımı