301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 17:15
 
Müge Anlı'nın programında İşten atılmalar Belgelendi
AKP’nin yayın organı ATV’de yayınlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programında çalışan 50 kişinin işten atıldığı belgelendi. 10 Nisan’da işten atılan kişilerin telefonuna gelen mesajda işten çıkarıldıkları bildirildi.
YAŞAM Haberi
Müge Anlı'nın programında İşten atılmalar Belgelendi

‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bant yayına geçmesinin ardından Müge Anlı’nın 50 kişilik işte atıldı. Programın yapımcısı Mavi Klaket’in daha sonra yaptığı açıklamada işten çıkarma olayını yalanlamıştı. Ancak 10 Nisan’da işten çıkarılan kişilerin telefonuna gelen mesajda resmen işte çıkarıldıkları ve sigortalılık süresinin sonlandırıldığı bildirildi.

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla hazırlanan yeni torba yasa ile işten çıkartmalar 3 ay boyunca yasaklanmasına rağmen programın yapımcı şirketi Mavi Klaket, çalışanların sözleşmelerinin bitimine 3 ay kala 50’ye yakın çalışanın işine son verdi.

Tazminatsız bir şekilde işten atılan çalışanlar programın sunucusu Müge Anlı’nın işten atılmalara karşı tek bir söz söylememesine tepki gösterdi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Müge, Anlı'nın, programında, İşten, atılmalar, Belgelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı