301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:06
 
Muharrem İnce seçim startını Yalovaʹdan verdi
CHP ʹnin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Yalova ʹda ilk mitingini gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Muharrem İnce seçim startını Yalovaʹdan verdi

İnce konuşmasına Dün eşim nasıl hissediyorsun heyecanlı mısın dedi? Kazanacağına inanıyor musun dedi?

Evet dedim. Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 Milyonun yükü omuzlarımda diyerek başladı. Kendisine birçok kutlama geldiğini belirten İnce, genç bir avukattan gelen mesajın kendisini ağlattığını söyledi. İnce şöyle konuştu: Genç bir kadın avukat mesajıyla beni ağlattı. Mesaj şu: Tam her şey bitti derken, yeniden gönlüme bir ışık doğdu. 24 Haziranʹda cübbem arabamda talimatınızı bekliyorum. Bunun ardından İnce O avukat burada mı? diye sordu. Kadın avukat kalabalığın içinde bulundu. Elinde bebeğiyle gözüken avukatı görünce İnce,Arkadaşlar lütfen telefon numarasını alın diye konuştu.

DEVLET BAHÇELİʹYE YANIT

İnce özetle şöyle konuştu: Bahçeli benim MHP’ye husumet beslediğimi söylemiş. Bakın ona cevabı Yalovalılı ülkücüler verir. Yalovaʹda ikinci seçimlerde bize oy verdiler. Görüşmeleri ben yaptım. Sayın Bahçeli şehitlere kelle diyeni partini yaslıyorsun. İtirazım sanadır 

'EN KISA ZAMANDA PARLAMENTER SİSTEME GEÇECEĞİZʹ

36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin Cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlementer sisteme gececeğiz. O sarayda asla oturmayacağım.

MİTİNGTEN ÖNCE YAŞANANLAR

Ankaraʹdaki aday tanıtım töreninin ardından dün akşam saatlerinde memleketi Yalovaʹya gelen CHPʹnin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, burada havai fişek gösterileriyle karşılandı. Geceyi, kent merkezine bağlı Elmalı Köyüʹndeki evinde geçiren Muharrem İnce, sabah da aynı köydeki baba ocağına geçti. Muharrem İnce, annesinin elini öpüp, helallik istedi. Annesi Zekiye İnce de, Allaha emanet ol oğlum” dedi. İnce, daha sonra ise babası Şerif İnce’nin köydeki mezarın ziyaret etti. Babasının mezarı başında duan eden Muharrem İnce, “Baba bugünü görmeni isterdim” diyerek gözyaşı döktü.

ÜLKÜCÜ ESPRİSİ

Muharrem İnce, daha sonra köydeki evine geçerek aile bireyleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Ailesini tanıtan İnce, burada bir de espri yaptı. İnce, eşi Ülkü İnce’yi de tanıtırken “Eşim Ülkü. Yani Bahçeli bana laf söylüyor ama, ben aslında ülkücüyüm. Hatta 35 yıllık ülkücüyüm” dedi.

ʹBENİM DERDİM MEMLEKET

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Muharrem İnce, şöyle konuştu: Bugün 3 grup başkanvekilimiz Yüksek Seçim Kurulu’na gittiler. Sayın Altay, Sayın Özel ve Sayın Özkoç, benim cumhurbaşkanlığı adaylık dosyamı teslim ettiler. Mal varlığımı da verdim. Mal varlığımı pazartesi basınla da paylaşacağım. Herkes bilsin, neyim var, neyim yok. 5 yıl sonra sadece kendimin değil, sadece yasaların öngördüğü eş ve bakmakla yükümlü olduğum çocuk değil, bütün ailenin, bütün sülalelin mal varlığını yeniden veririm. Zenginleşmeyeceğime, derdimin Tayyip Erdoğan’ı indirmek olmadığını buradan ilan ediyorum. ‘Bunların tek derdi var, beni indirmek istiyorlar’ diyor ya. Hayır, benim tek derdim o değil. Benim derdim memleket. Ben doları indirmek istiyorum, euroyu indirmek istiyorum, enflasyonu indirmek istiyorum, işsizliği indirmek istiyorum, benzin fiyatlarını, Bağ-Kur primlerini indirmek istiyorum. Bana ne Tayyip Erdoğan’dan. Benim derdim memleket.” CHP Muharrem İnce'nin adaylık başvurusunu yaptıˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Muharrem, İnce, seçim, startını, Yalovaʹdan, verdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı