301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 15:39
 
Murat Ağırel: İBB’de geçmiş dönemden kalma bir skandal daha patlak verdi; paramızı su gibi içmişler
Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, bugünkü, “Paramızı su gibi içmişler” başlıklı yazısında, “İstanbul Büyükşehir Belediyesiʹnde (İBB) geçmiş dönemden kalma bir skandal daha patlak daha verdi” dedi.
ASAYİŞ Haberi
Murat Ağırel: İBB’de geçmiş dönemden kalma bir skandal daha patlak verdi; paramızı su gibi içmişler

Hamidiye Kaynak Suları A.Ş.’nin ortaklık yapısının yüzde 55.02ʹsinin İBBʹye, yüzde 44.88ʹinin İSKİʹye geri kalan hisseler de İSFALT, BELBİM ve İSTONʹa ait olduğunu belirten Ağırel, yönetim kurulunun 1 Haziran 2016’da aldığı bir karara dikkati çekti.

Oy birliği ile alınan, “Yatırım programımız kapsamında, Güven Su San. ve Tic. A.Ş. şirketinin hisselerinin alınması planlanmaktadır. İşbu plan dahilinde Güven Su San. ve Tic. A.Ş.ʹye ait şirket değerlemesinin yaptırılması ve hisse devri konusunda hukuki ve mali danışmanlık hizmetlerinin alınması zaruriyeti hasıl olmuştu” kararının ardından şirketin değerinin 7 Haziran 2016ʹda 75 milyon TL olarak belirlendiğine dikkati çekti.Ardından yönetim kurulunun 21 Haziran 2016’da yaptığı toplantı sonrasında ise Güven Su firmasının hisselerinin satın alınması kararlaştırıldığını ve firmanın hisselerinin tamamı da 23 Haziran 2016ʹda 75 milyon TLʹye devralındığını belirten Ağırel, Güven Suʹyun devir alınmadan önce bir anda A.Ş. olduğuna ve 1 milyon 191 bin TL zarar açıkladığına işaret etti.Söz konusu şirketle ilgili usulsüzlükleri ve yanlış hesaplamaları aktaran Ağırel, “2016 tarihinde değeri tahminen 25 milyon TL olarak belirlenen bir su firması, alavere dalavere yapılarak 75 milyon TL bedel ile satın alınmış. 50 milyon TL paramız birilerinin cebine aktarılmış.

Söz konusu dosyanın olduğu yer ise İçişleri Bakanlığı…

Henüz bir hamle yapılmıyor. Bakın bu iş bilmezlikle yanlış hesapla açıklanabilir bir durum değil. Kasıtlı olarak kamu kaynağı yasa dışı aktarılmış” dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Murat, Ağırel:, İBB’de, geçmiş, dönemden, kalma, bir, skandal, daha, patlak, verdi;, paramızı, su, gibi, içmişler,
Yorumlar
Haber Yazılımı