301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 19:18
 
Öykü Arin de 8 Martʹta yürüdü
Antalyaʹda lösemi tedavisi gören Öykü Arin Yazıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşüne katıldı.
YAŞAM Haberi
Öykü Arin de 8 Martʹta yürüdü

Öykü Arin, Antalyaʹda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe annesi Eylem Şen Yazıcı ve babası Çağdaş Yazıcıʹyla birlikte katıldı.

Eylem Şen Yazıcı, “Kök hücre bekleyen hastalar için kampanyalar yaptık. Bu süre içerisinde gördüm ki kadınlar bir araya gelince, güçlü olunca gerçekten birçok şeyin üstesinden gelebiliyor.

Hem kendi hem de başka çocuklar hatta sınırda zor durumda olan mültecilerin çocukları var, onlar için 8 Martʹta kök hücre bağışı istiyoruz. Çocuklarımız için güvenli güzel bir dünya istiyoruz. Bunun için Öykü Arinʹle birlikte çok kısa da olsa kadınlarla yürüyeceğiz.Öykü ilk defa bu kadar çok kalabalığa giriyor. O da açık havada olduğumuz için mesafeli yürüyerek destek vereceğizˮ diye konuştu.

Ne olmuştu?

İzmirʹde geçen yıl Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi koyulan Öykü Arin Yazıcı, tedavisi için Antalyaʹya getirildi. Anne Eylem Şen Yazıcı ve baba Çağdaş Yazıcı tarafından ʹÖykü Arinʹe umut ol, donör olʹ kampanyası başlatıldı.

Binlerce kişi, Öyküʹye umut olabilmek için kök hücre bağışında bulundu. Geçen 11 Nisanʹda hastanede tedaviye alınan Öykü Arinʹe, annesi Eylem Şen Yazıcıʹdan yarı uyumlu nakil yapıldı. Nakil olumsuz sonuçlanınca 26 Haziranʹda babası Çağdaş Yazıcıʹdan yapılan yarı uyumlu nakilde ilik uyumu yüzde 98,5 oranında başarılı oldu.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Öykü, Arin, de, 8, Martʹta, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı