Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 16:33
 
Öykü Arin'e Britanya Alevi Federasyonu'ndan Destek
Necati Atagül/Britanya Alevi Federasyonu Yerleşkesinde başlatılan Lösemi hastası 3.5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı,Bahar (23) ve Mira (2) adına doku tipleme kampanyası yoğun ilgi gördü.
- Haberi
Öykü Arin'e Britanya Alevi Federasyonu'ndan Destek

Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil ERBİL' in sosyal medya üzerinden paylaştığı  ''19 ve 20 Ocak tarihlerinde saat 10:00-19:00 arası Öykü  Arin için Federasyonumuzda kök hücre bağışı gerçekleşecektir. Lütfen duyarlılık gösterelim.'' çağrısı karşılık buldu.

Kök hücre bağışı için ilk etapta sadece tükürük örneği alınarak yapılıyor.

 

Daha sonra alınan tükürük örnekleri incelemeye gönderiliyor.Alınan tükürük örnekleri Öykü Arin'in kanı ile eşleştiğinde kan bağışı aşamasına geçilecek.

 

İZMİR’DE lösemi teşhisi konulan ve Antalya’da tedavi gören minik Öykü’nün yaşama tutunması için, Türk Eğitim Birliği, Britanya Alevi Federasyonu ve gönüllüler tarafından 19 Ocak 2019 cumartesi günü başlatılan kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kampanyanın sosyal medya üzerinden de yürütüldüğünü dile getiren Türk Eğitim Birliği Başkanı Bülent Özer ve Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, konuyla ilgili 30 gönüllünün görev aldığını belirtti.

 

Bir Başkasına Hayat Verme Şansımız Var 
 

Öğle saatinde kurum binasına gelen Alman Kemik İliği Bankası (DKMS) görevlisi Sreeparna Roy, tarafından yarım saat eğitim verilen Türkiye kökenli 30 gönüllü daha sonra çalışmalarına başladılar.

 

Kampanyanın yoğun ilgi gördüğünü belirten Özer, “Bu bir yardım kampanyasıdır. Kampanyaya katılarak Öykü’ye ya da kök hücre bekleyen binlerce kişiden birine veya yarın lösemi teşhisi konulacak bir başkasına hayat verme şansımız var.

 

Tükürük yöntemiyle alınan örneklerin bu iki hastaya uymaması durumunda veri bankalarına kayıtlı diğer hastalar için uygun olabilecek.

Öykü Arin ve diğer çocuklarımıza destek için lütfen donör olun. Öykü Arin 3.5 yaşında ve kan kanserinin çok özel bir türü ile mücadele ediyor. Öykü Arin’e 2018 yılının Kasım ayında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde Lösemi (Juvenil Miyelomonositik Lösemi- JMML) teşhisi konuldu. JMML, löseminin nadir görülen saldırgan bir türü. Hastalığın görülme sıklığı milyonda 1-9 arası değişiyor. Öykü Arin’e 2 aydan kısa bir süre önce kök hücre nakli yapılması gerekli. Aksi halde, önce kanda, sonra organlarda ciddi yıkımlara neden oluyor ve hayati risk ortaya çıkıyor” dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Öykü, Arin'e, Britanya, Alevi, Federasyonu'ndan, Destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Öykü Arin'e Britanya Alevi Federasyonu'ndan Destek
Öykü Arin'e Britanya Alevi Federasyonu'ndan Destek
Öykü Arin'e Britanya Alevi Federasyonu'ndan Destek
Yorumlar
Haber Yazılımı