301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2015 - Perşembe 00:51
 
"partiler üstü Alevi parlamento grubu" kurulması için çalışmalar başlatıldı.
İngilizcesi All-Parti parliamentary group (APPG), Türkçesi ile Partiler üstü Meclis grubu olarak adlandırılan, "partiler üstü Alevi parlamento grubu" kurulması için çalışmalar başlatıldı.
DÜNYA Haberi

İngiltere'nin başkenti Londra'da parlamento binasında gerçekleştirilen Alevilik grubu kuruluş çalışmalarına İngiltere İşçi Partisi Londra milletvekili Joan Ryan öncülük ediyor.

Britanya Alevi Federasyonu başkanı İsrafil Erbil, Londra  Enfield belediye Meclis üyeleri Nesimi Erbil, Suna Hurman, Güney Doğan, Haydar Ulus'un yanısıra Britanya Alevi Federasyonu yöneticileri katıldı.

İngiltere parlamentosu partiler üstü grupların, İngiliz parlamentosu tarafından belirtilen kurallara uygun olması gerekiyor. İngiliz parlamentosu tarafından yapılan  kayıt işleminin ardından karar, parlamentonun internet sitesi tarafından duyurulur. Partiler üstü grupların mali ve diğer bilgilerinin yeraldığı parlamento sayfaları her altı ayda bir olarak güncellenir. İngiltere'de kurulan partiler üstü Alevilik grubu önümüzdeki günlerde kamu oyuna duyurulacaktır.

İngiltere parlamenter yapısına gore kurulan partiler üstü gruplar çok geniş bir yelpazeye sahip olmakla birlikte, konu ve içerikleri açısından zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Partiler üstü grupları oluşturan milletvekilleri ve lordlar'a parlamento dışındaki kişi ve kuruluşlar ile kendi grupları hakkında çalışma yürütmeleri için değerli bir fırsat sağlanıyor.

İngiltere Vakıflar genel müdürlüğü geçtiğimiz  ay aldığı karar ile İngiltere'de Aleviliğin tek başına bir inanç olduğu ve Cemevlerinin ise Alevi inancının ibadethanesi olarak Kabul edilmişti.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: , "partiler, üstü, Alevi, parlamento, grubu", kurulması, için, çalışmalar, başlatıldı.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı