301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2014 - Perşembe 16:56
 
Sarp’ın Umudu Maltepe’de
Canavan hastalığı hakkında farkındalık ve bilinç oluşturmak amacıyla Ankara’dan Maltepe’ye gelen Sarp’ın Umudu Genetik Hastalıklı ve Engelli Çocuklar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, düzenlediği etkinliklerle Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Maltepeli vatandaşlarla bir araya geldi.
DİĞER Haberi
Sarp’ın Umudu Maltepe’de

Maltepe’den Ankara’ya birlik

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in ev sahipliğinde, T.C. Maltepe Belediyesi ve Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği’nin katkılarıyla 40 Eser 40 Umut Resim Sergisi ve Hayat Böyle Bir şey Tiyatro Oyunu izleyiciyle buluştu. Etkinliğe aralarında tiyatro sanatçısı Ali Erkazan’ın da bulunduğu çok sayıda sanatçı, iş dünyasının hayırsever isimleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri,  mahalle muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“Gerekli cihazları devlet karşılamıyor”
Sergi açılışında konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Bihter Saraçoğlu, İkizlerinden Sarp’a Canavan hastalığı teşhisi konduğu günden itibaren, yaşadığı zorlukları ve dernek kurma sürecini anlattı. Sarpʹın hayatını devam ettirebilmek için alması gereken cihazların Türkiyeʹdeki mevcut mevzuatla karşılanamayacağını anlaması üzerine birlikten kuvvet doğacağına inancı sonsuz olan dernek kurucu üyeleri ile Türkiyeʹdeki diğer Canavan hastası çocuklara ve ailelerine yol gösterebilmek adına dernekleşme yolunu seçen Saraçoğlu, hastalık hakkında konuklara kısaca bilgi verdi.
 Başkan Zengin’e teşekkür
Kendilerine gösterdiği konukseverlikten ötürü ve desteklerinden dolayı Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e teşekkür eden Saraçoğlu, “Belediyecilik anlayışı ilden ile farklılık gösteriyor. Ankara’da bazı belediye başkanları yardım ediyor. Ama Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’e ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  
“Ricalarınızı emir olarak kabul ediyoruz”
Sarp’ın Umudu Derneği ve Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği’ni tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Zengin, “Türkan Saylan Kültür Merkezi çatısı altında çok önemli bir sergi ve konuğu ağırlamaktan onur duyuyorum. Hepimiz annelerimizin bizim için yaptıklarını biliriz. Saraçoğlu, sadece 9 ay 10 gün karnında taşımamış Sarp’ı; büyütmek için evini tedavi merkezine çevirmiş. Diğer çocukları da anne yüreğiyle kucaklamış. Kendi kabuğuna çekilmemiş, yaşamı güzelleştirmek, kolaylaştırmak adına Sarp’ı evde bırakarak buralara kadar gelmiş ve diğer çocuklar için de umut olmaya gelmiş. Kalp cerrahı bir profesör olarak hepinizin huzurunda, kabul ederseniz Mustafa Zengin olarak derneğe üye olabilirim. Maltepe Belediye Başkanı olarak Sarp’ı ve sizi ağırlamaktan onur duyarım. Ricalarınızı emir olarak kabul edeceğim ve yerine getireceğiz. Tüm sanatçı dostlarımı yürekten selamlıyorum.” diye konuştu.
Hayat Böyle Bir Şey
Konuşmaların ardından Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve Maltepe Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği Başkanı Erdi Akşenʹe desteklerinden dolayı plaket takdim edilirken, etkinliğe katkıda bulunan sanatçılara teşekkür belgesi verildi.
Canavan hastalığı hakkında farkındalık ve bilinç oluşturmak, çocukların cihaz ve ekipman ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen etkinlik, Onuncu Köy Tiyatrosu’nun sahnelediği Hayat Böyle Bir Şey adlı tiyatro oyunuyla devam etti.
40 Eser 40 Umut Resim Sergisi 12 Ocak Pazar gününe kadar Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde görülebilir. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Sarp’ın, Umudu, Maltepe’de,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sarp’ın Umudu Maltepe’de
Yorumlar
Haber Yazılımı